fbpx
uk
Ефект страуса в психології

Що таке «ефект страуса» і як він впливає на ваше життя

Ви коли-небудь намагалися накопичити грошей, щоб створити собі фінансову подушку або зробити дорогу покупку, а потім пускалися берега в торговому центрі, не стежачи за залишком на картці? А може давали собі обіцянку схуднути, але потім стійко уникали зважування, щоб не стежити за прогресом до мети?

Якщо так, то з великою ймовірністю ви стали жертвою одного цікавого когнітивного стану в свідомості. Ефект страуса – це захисний механізм в психіці, суть якого полягає в намаганні людини ухилитися від отримання негативної інформації, яка їй неприємна.

Але бігти нікуди …

Є такий давній міф (ще з римських часів), згідно з яким страуси в разі небезпеки ховають голову в пісок. У наш час вчені довели, що він не має нічого спільного з реальністю, але саме завдяки цьому «ефект страуса» отримав свою назву.

Багато людей, як правило, навмисно «ховають голову в пісок», щоб уникнути неприємної інформації, такої як виписки по кредитних картах, негативні зведення по економічній ситуації та інших подібних речей. А в результаті одного з досліджень навіть виявилося, що 20% людей, які вирішили скинути вагу, насправді незабаром після цієї обіцянки, перестали зважувати себе!

Принцип «з очей геть – з серця геть», може бути досить спокусливою філософією. Але це лише короткочасний захист від проблеми, яка продовжить існувати незалежно від того, як довго ви її ігноруєте. Незважаючи ні на що, ви будете тільки відтягувати неминуче, з часом тільки погіршуючи свої позиції.

Так що тримайте голову вище!

Уникнення негативної інформації може бути штукою дуже спокусливою – в кінці кінців, кому подобаються погані новини? Але як вже було сказано вище, відмова від зустрічі з проблемою лицем до лиця, ні до чого хорошого точно не приведе.

Єдина хороша стратегія, щоб уникнути ефекту страуса, полягає в тому, щоб взяти ситуацію під контроль. Вам потрібно зробити моніторинг ситуації своєю звичкою. Наприклад, якщо ви збираєтеся заощадити грошей або схуднути, просто візьміть собі за звичку, перевіряти свої грошові витрати і рахунки або зважуватися, кожні кілька днів.

Таким чином, вже зовсім скоро ви перестанете витрачати свою розумову і емоційну енергію на те, щоб думати робити це чи ні. Ви просто зробите це за звичкою і продовжите займатися своїми справами.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий