fbpx
uk
Цікаві факти про риб

23 дивовижних факти про риб, які ви точно не знали

Риби живуть майже в усіх водоймах нашої планети – від безкрайніх океанів і до невеликих струмочків. Їх видів налічується близько 30 тисяч, і вчені постійно відкривають нові, невідомі людям раніше.

Риби бувають різних форм, кольорів і розмірів. Наявність зябер, плавців і вода як єдине середовище проживання – ось що відрізняє цей вид тварин від всіх інших. Це дійсно вражаючі істоти, і ось 23 дивовижних факти про риб, яких ви не знали раніше.

1. Перші риби існували вже 425 мільйонів років тому. Ще до того, як на Землі з’явилися динозаври.

2. Найбільша риба в світі – китова акула. Вона може сягати 10-12 метрів в довжину, і важити до 19 000 кілограм.

3. Найменша риба в світі – це Paedocypris progenetica, яка була виявлена ​​в лісових болотах на індонезійському острові Суматра. Зрілі самки цього виду мають розміри всього 7,9 міліметра.

Paedocypris progenetica - найменша рибка у світі.

4. Антарктична крижана риба (щукоподібна білокровка) мешкає в водах біля Антарктиди, температура яких становить -1 градус. В її крові не міститься гемоглобін, тому вона безбарвна, і має властивості антифризу.

5. У сома більше 27 000 смакових рецепторів, тоді як у людини – не більше 7000.

Річковий сом

6. Найшвидша риба в світі – чорний марлін. Він здатний розвивати швидкість до 130 км/год.

7. Пустельний карпозубик – рідкісний вид риб, які можуть жити в дуже екстремальних температурних умовах. Наприклад, в гарячих джерелах, температура яких становить 40 градусів за Цельсієм.

8. Єдині риби у яких є повіки, це акули. Ними вони закривають очі, щоб захистити їх під час нападу на здобич.

9. Найотруйніша риба в світі – фугу. У м’ясі однієї фугу міститься достатня кількість отрути, щоб вбити три десятка людей. В Японії фугу вважається делікатесом, але кухар, який займається приготуванням страви з неї, повинен пройти спеціальне навчання і отримати ліцензію.

Японська риба фугу

10. Риби можуть потонути. Звучить дивно, але це може статися, якщо у воді недостатньо кисню.

11. У риб є спеціальний орган відчуттів – бічна лінія – який за своїм призначенням нагадує радар. Він допомагає орієнтуватися в темній або каламутній воді.

12. Найбільш глибоководною рибою в світі вважається риба-равлик (або морський слимак). Вона була виявлена ​​західній частині Тихого океану, на глибині 8 145 метрів.

Найглибоководніша риба у світі

13. Найбільша прісноводна риба – калуга, з сімейства осетрових. Вага дорослої особини досягає 550-600 кг.

14. Деякі види риб, такі як акули, повинні постійно знаходиться в русі або лежати на дні, оскільки у них немає повітряного міхура, який міг би утримувати їх на плаву.

15. Риби не можуть жувати. Якби вони спробували це зробити, то задихнулися б і померли, оскільки жування завадило б воді проходити крізь зябра.

16. Деякі види електричних вугрів виділяють достатньо електрики, щоб вбити коня.

Електричний вугор фото

17. Морські коники – єдиний вид риб, який може плавати в вертикальному положенні. Через це, вони ж і є найбільш повільними з усіх.

18. У риб немає вух. Але є спеціальна кістка, яка дозволяє сприймати звуки за рахунок вібрації води.

19. Всього відомо близько чотирьох десятків видів літаючих риб. Деякі з них можуть вистрибувати з води на висоту 5-6 метрів, і пролітати відстань до 50 метрів.

20. Морський коник може рухати кожним зі своїх очей окремо. Наприклад, одне може дивитися вперед, а інше назад.

21. Тихоокеанська стрибаюча собачка – невелика (7-10 см) рибка, яка завдяки особливій будові плавців, може стрибати по прибережним скелях і чіплятися за каміння, вибираючись на сушу в пошуках їжі.

22. Протягом сезону розмноження, самка тріски може відкласти до 6 мільйонів ікринок.

23. Навіть після подорожі через океан, лосось може знайти річку, в якій народився.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий