fbpx
Цікаві факти про гриби

17 дивовижних фактів про гриби, які перевернуть ваше уявлення про них

Гриби – це одні з найбільш незвичайних живих організмів на нашій планеті, які поєднують в собі ознаки як рослин, так і тварин. А ще, це улюблений кулінарний інгредієнт для мільйонів людей в усьому світі.

Багато хто з нас навіть не уявляє, наскільки незвичайним царством живої природи вони є. І в цій статті ми зібрали дійсно цікаві факти про гриби, які вас безумовно здивують.

****

1. Гриби мають загальні особливості і з рослинами і з тваринами, але досить сильно відрізняються від будь-якої з цих груп. Саме тому, вони були виділені в окреме царство.

2. Якщо прикинути в загальних цифрах, то 50% відомих науці грибів неїстівні, але нешкідливі, 25% їстівні, але не смачні, 20% їх видів викликають у людини погане самопочуття, 4% мають приємний смак, а 1% може вас вбити.

Гриби в лісі

3. Більшості видів грибів достатньо декількох днів, щоб вирости до свого повного розміру.

4. Практично всі гриби мають високу поживну цінність. Вони відрізняються високим вмістом білка, вітамінів групи В, вітаміну С, кальцію, міді, селену, а також унікальної амінокислоти ерготионеїн, яка є потужним антиоксидантом.

5. Європейський білий трюфель – найдорожчий гриб в світі. Його ціна може перевищувати 2000 євро за 1 фунт (0,45 кілограма).

6. Вченим відомо більше трьох десятків видів біолюмінесцентних грибів, що світяться в темний час доби.

Люмінисцентні гриби

7. Летіпорус або Chicken of the woods – гриб, який при правильному приготуванні, на смак дуже нагадує куряче м’ясо.

8. Галюциногенні гриби (або «чарівні гриби») використовувалися в релігійних ритуалах ще тисячі років тому. Їх зображення знайшли на фресках в стародавній Мексиці, деяким з яких більше 2000 років. Псилобіцин, який міститься в галюциногенних грибах, викликає короткочасну появу нейронних зв’язків між тими відділами мозку, які зазвичай між собою не «спілкуються».

Галюциногенні гриби

9. Гігантський гриб Armillaria bulbosa, виявлений на початку 90-х років в лісах Мічигану (США), змагається з великим кораловим рифом за статус найбільшого живого організму на Землі. Його вік оцінюється вченими в 2500 років, а приблизна вага – близько 400 тон. Він займає площу майже 3,9 км.

10. Майже всі види їстівних грибів під впливом сонячного світла виробляють вітамін D. Деякі з них містять його стільки ж, скільки і різні харчові добавки, які продають в аптеках.

11. У Стародавньому Єгипті простим людям було заборонено вживати гриби в їжу, це могли робити тільки члени сім’ї фараона. Їх зображення знайшли на висічених в камені ієрогліфах, віком близько 4600 років.

Зображення грибів у малюнках Стародавнього Єгипту

12. Те, що ми називаємо грибом – тільки невелика частина, плід набагато більшого підземного організму, який називається міцелієм (в народі – грибниця). Розмір плодового тіла зазвичай становить від 5 до 20% всього організму.

13. Нещодавно вчені виявили гриб-паразит, здатний руйнувати пластик за кілька тижнів. У той час як на утилізацію його іншими способами, йдуть роки.

14. 216 видів грибів містять речовини, які роблять їх галюциногенними. А близько 350 видів грибів споживаються в якості продуктів харчування.

15. Найбільшим у світі виробником їстівних грибів є Китай, на території якого виробляється близько половини всіх вирощуваних грибів в світі.

16. До винаходу синтетичних барвників, екстракти грибів широко використовувалися для фарбування вовни та інших натуральних волокон.

17. Італійці, австрійці та швейцарці – їдять найбільше грибів в Європі.

Вони всюди навколо нас – в грунті, повітрі та навіть в наших тілах. Деякі з них досягають величезних розмірів, але є і такі, які навіть не видно неозброєним оком.

Гриби – це дивні і дивовижні організми. Але чим більше вчені їх вивчають, тим більше розуміють, наскільки велику роль вони відіграють в екосистемі Землі.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий