fbpx
uk
Олімпійські ігри XX століття

7 найбільш дивних видів спорту з історії Олімпійських ігор

Олімпіада – це одне з найпопулярніших спортивних видовищ в світі. Правда, іноді й тут траплялися промахи. А деякі зі змагань минулого, які колись вважалися гідними олімпійського масштабу, у сучасної людини викликали б явне здивування.

Від перетягування канату до стрілянини по живих голубах – ось список найдивніших видів спорту в історії Олімпійських ігор.

Перетягування канату

Перетягування канату на Олімпійських іграх

Перетягування канату було олімпійським видом спорту протягом двох десятиліть, з 1900 по 1920 рік. У 1908 році, після перемоги Великобританії над США, навіть розгорівся скандал: команда, яка програла, звинуватила переможців в тому, що вони одягли шиповане взуття, що було заборонено правилами.

Є інформація, що питання про повторне включення змагання з перетягування канату в програму всерйоз розглядалося в 2012 році, але в кінцевому підсумку, рішення так і не було прийнято.

Гонки на собачих упряжках

Гонки на собачих упряжках

Більшість людей знайомі з гонками на санях, але чи знаєте ви, що колись це був справжнісінький олімпійський вид спорту? Правда, проходило таке змагання тільки під час однієї зимової Олімпіади 1932 року та, на відміну від інших пунктів з цього списку, залишається популярним заняттям навіть в наш час.

Кінні стрибки в довжину

Стрибки на конях

Якщо люди можуть стрибати в довжину, чому цього не можна робити коням? Проблема в тому, що мова йде не стільки про атлетичні здібності вершника, як про вміння коня. А Олімпіада все ж, традиційно орієнтована на людину.

Змагання зі стрибків в довжину на конях проводилися на Олімпійських іграх 1900 року, і ніколи більше не повторювалися.

Фехтування на палицях

Фехтування на палицях

Традиційно це заняття було тренувальною технікою для фехтувальників, але еволюціонувало в окремий вид спорту. Чоловічий одиночний розряд був частиною змагань з фехтування на Олімпійських іграх 1904 року. І хоча участь в змаганні взяли тільки троє учасників, зате кожен з них отримав призове місце.

Дуель на пістолетах

Дуель на Олімпіаді

Це було досить дивне видовище, оскільки стріляти по живих спортсменам, було, очевидно, небезпечно і небажано, тому, учасники змагання стріляли з пістолетів в манекенів.

Стрибки у воду на відстань

Стрибки у воду на Олімпіаді

Змагання зі стрибків у воду з малої відстані проводилися під час Олімпіади 1904 року в Сент-Луїсі (США). Після стрибка в воду, потрібно було залишатися нерухомим під водою протягом хвилини.

Плавцям не дозволяли рухатися вперед, перебуваючи у воді. Той, хто просунувся далі за всіх по воді, і вигравав змагання.

Стрілянина по живих голубах

Перший і єдиний раз ця подія мала місце на Олімпійських іграх 1900 року в Парижі. Бельгійський спортсмен Леон де Лунден в той день завоював золоту медаль, відправивши на той світ 21 голуба.

Сьогодні стрілянина все ще є олімпійським видом спорту. Однак голуби були замінені глиняними мішенями в грі, більш відомій як стрілянина по тарілочках.

Ці незвичайні події, які мали місце в історії Олімпіади, є хорошим підтвердженням того, що наша історія – штука насправді вкрай цікава.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий