fbpx
Духи, парфумована і туалетна вода

Духи, парфумована і туалетна вода: в чому різниця?

Основними інгредієнтами будь-якого парфуму є вода, спирт, і безпосередньо аромат (fragrance), що являє собою складну суміш різних запашних речовин і ефірних масел.

Найдорожча складова продукту – це ароматична композиція, і саме відсоток її вмісту в складі парфуму визначає вартість того чи іншого продукту (природно, якщо не брати до уваги вартість самого бренду).

Відсоток концентрації ароматичних речовин для різних видів парфумерії може відрізнятися в залежності від конкретної країни виробництва і прийнятих там стандартів, але завжди коливається в загальноприйнятих серед парфумерів межах.

На основі співвідношення основних інгредієнтів парфумерію можна класифікувати наступним чином.

Духи – Parfum (франц.) Або Perfume (англ.)

Духи - Parfum

Дорогий, найбільш концентрований і відповідно найстійкіший вид парфумерії – забезпечує аромат протягом тривалого часу при його мінімальній витраті.

Концентрація ароматичних речовин в парфумах становить 20-30% (в середньому 23%) в 90-96-му спирті, що забезпечує їх стійкість більше 6 годин на шкірі, та більше доби на папері і тканинах.

Якщо ви бачите дорогий, але маленький флакон (як правило не більше 30 мл) – подивіться уважно на етикетку, швидше за все перед вами духи.

Духи завжди мають три стадії розкриття аромату: після нанесення ми чуємо один аромат, потім розкривається нота “серця”, і запах стає іншим. Найдовше триває кінцева фаза, коли запах парфумів представлений легким шлейфом аромату.

Оскільки духи унікальні завдяки своїм сильно вираженим кінцевим нотам, які називаються шлейфовими, їх рекомендується використовувати ввечері і в холодну пору.

Парфумована (парфумерна) вода – Eau de Parfum

Парфумована (парфумерна) вода - Eau de Parfum

(EDP, іноді називаються туалетними духами – Parfum de Toilette, PDT) – вид парфуму, який за відсотком ароматичних ефірних масел знаходиться між духами і туалетною водою. Їх вміст становить 12-20% в 90% спирті, що забезпечує стійкість даного виду парфуму на шкірі протягом 4-6 годин, а на папері і тканинах запах зберігається близько доби.

Парфюмовану воду також називають денними духами, оскільки вона на порядок легше, ніж духи, але достатньо стійка для того, щоб відчувати аромат протягом дня. Основна відмінність парфюмованої води від духів в тому, що в ній сильніше виражені ноти «серця», а кінцеві шлейфові ноти більш спокійні.

Парфюмовану воду добре використовувати в денні години, але її нанесення має бути легким і акуратним. Необхідно також розуміти, що навіть рясне використання парфумерної води зранку, не забезпечить збереження запаху протягом дня, а лише зробить його надмірно різким для оточуючих в перші години. Тому парфумерна вода є прекрасним варіантом для тих, хто спершу хоче гарненько потестувати аромат.

Туалетна вода – Eau de Toilette (EDT)

Туалетна вода - Eau de Toilette

Це легкий вид парфумерії, який був придуманий як доступна за ціною заміна духам, а сьогодні є одним з найпопулярніших і найпоширеніших видів парфуму. Вміст ароматичних речовин становить 7-12% в 80-85% спирті, що забезпечує стійкість туалетної води на шкірі протягом 2-3 годин.

У туалетній воді найсильніше виражені верхні і середні ноти, а кінцеві відчуваються зовсім не сильно, так що часто шлейфу майже не чути. Хороша туалетна вода універсальна: нею можна користуватися цілий рік, в будь-який час доби і за будь-якої погоди.

В окрему категорію можна також виділити парфумовані засоби по догляду за волоссям і тілом, які повторюють базисний аромат того чи іншого парфуму, і, як правило, продаються разом з ним в подарунковому наборі – гель для душу, зволожуюче молочко, живильний крем, спрей для волосся та інші. Основне їхнє призначення – підтримати і збільшити стійкість аромату.

Хороша косметика по догляду за шкірою і волоссям не сушить шкіру, тому що не містить спирту, а концентрація ароматичних компонентів в ній становить менше 1%.

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest