fbpx
uk
Місто Дрйобак в Норвегії

Місто в Норвегії, в якому Різдво триває весь рік

Ви думаєте, що знаєте все про Санта Клауса? Не будьте такі впевнені в собі. Наприклад, чи знаєте ви, що Санта народився біля підніжжя гори Віндфанпукбухта, на північ від Дрйобака, декілька століть тому? Не знали такого?

Що ж, нічого страшного! Привітні жителі цього чарівного містечка на східній частині фіорду, за півгодини їзди від Осло, із задоволенням розкажуть вам про це. І ви зрозумієте, що в тут можна відчути дух Різдва всюди і в будь-який час року.

Різдво цілий рік

Ніхто точно не знає, коли з’явилася ця традиція. Але Дрйобак став єдиним в світі містом, де Різдво триває цілий рік. Серце цього міста розташоване в магазинчику під назвою Tregaarden’s Julehus. Він був відкритий в 1988 році, в історичній будівлі 1877 року.

Магазин Tregaarden's Julehus

“Різдвяний будиночок” – це втілена в реальності мрія будь-якої дитини (та й багатьох дорослих також), місце, де завжди Різдво, навіть якщо за вікном середина літа.

У Julehus ви можете купити ялинкові прикраси та іграшки на будь-який смак, а також запастися свічками, скатертинами, серветками і всіма іншими святковими атрибутами, про які тільки можна подумати.

Крім того, тут є власне поштове відділення, тому ви можна відправити листівку в будь-яку точку світу, на якій буде особливий штамп, від канцелярії самого Санти.

Дивіться, Санта!

Цікавий факт: Дрйобак – це єдине місце в Норвегії, де уряд на законних підставах дозволяє ставити спеціальні знаки на вулицях. Наприклад, знаки, які попереджають вас дивитися по сторонах уважно, адже по близькості може проходити Санта.

У Дрйобаку живе справжній Санта (хоча, технічно він його двоюрідний брат), і ви можете знайти його в Бюро туристичної інформації у головній гавані. Він приїжджає в листопаді і залишається до кінця грудня, щоб контролювати всю пошту, яка приходить на ім’я його знаменитого кузена.

А пошти багато! Стіни туристичного бюро повністю покриті різдвяними листівками і листами від дітей з усього світу, так що ви навряд чи зможете побачити під ним хоча б шматочок шпалер.

Julenissen's postcontor
Поштове відділення Санта-Клауса

Але Санта буває хитрує, і час від часу приїжджає в місто і в іншу пору року – тому, якщо вам пощастить, у вас може бути можливість зробити з ним селфі, коли б ви туди не приїхали.

Не тільки Різдво

Але якщо ідея того, що Різдво може тривати цілий рік вас не приваблює (у вас що серця немає?), то є багато іншого, чим можна зайнятися в Дрйобаку.

У місті є великий акваріум (розташований в тій же будівлі, що і Бюро туристичної інформації), кілька художніх галерей і дерев’яна церква, побудована в 1776 році.

Однак, найбільш пам’ятна пригода в Дрйобаку – 10-хвилинна поїздка на поромі, до фортеці Оскарсборг. Побудована в 1853 році і названа на честь короля Оскара I, вона зіграла вирішальну роль в затопленні нацистського крейсера під час Другої світової війни.

Додайте до цього, що Дрйобак знаходиться всього за півгодини їзди на поромі або автобусі від Осло, і ви, можливо, знайшли своє нове улюблене місце для відпочинку. Хо-хо-хо!

Джерело: Culture Trip

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий