fbpx
Як допомогти дитині полюбити читати

Як допомогти дітям полюбити читання? Кращі способи від авторів дитячих книг

Користь від читання цілком очевидна. Діти, які добре вміють читати, як правило, краще вчаться в школі, мають більший словниковий запас і краще підготовлені до навчання, ніж діти, які не торкаються до книг. Батьки прекрасно про це знають, але не завжди буває просто переконати дитину в тому, що їй потрібно провести час з книгою, а не смартфоном.

The Guardian нещодавно поговорила з десятьма авторами з Великобританії, відомих своїми досягненнями в галузі дитячої літератури, щоб попросити у них поради. Здогадайтеся, якою виявилася найпоширеніша з них? Відповідь проста: подавайте приклад своїм дітям!

Автор «Мадам Даутфайр» Енн Файн, яка носила титул Children’s Laureate з 2001 по 2003 рік, сказала, що діти, які бачать своїх батьків, що постійно сидять з телефоном або планшетом, з більшою ймовірністю захочуть робити те ж саме. Але якщо вони побачать, що батьки тримають в руках книгу, вони будуть наслідувати саме цей приклад.

Діти читають книжки

Автор «Історії Трейсі Бікер» Жаклін Уїлсон додає, що дуже великий вплив проявляється в результаті обговорення книги. За її словами, малюкам дуже подобається проводити час з батьками і обговорювати книгу та ілюстрації до неї. Якщо вони читають самостійно, все одно варто почитати разом складнішу книгу і розібрати її разом.

Автор “Віллі і Х’ю” Ентоні Браун (носив титул Children’s Laureate з 2009 по 2011 рік) теж радить спільне читання. Адже ілюстрації можуть викликати безліч питань про відносини між персонажами, місці дії і мову тіла героїв. Це не тільки зміцнить любов до читання, але і допоможе розвинути здатність читати між рядків.

Спеціалісти також зауважують, що можливо допоможе використання зворотного принципу психології. Якщо ви скажете дитині припинити читати, вона може захотіти читати якомога довше в знак непокори. Така стратегія може спрацювати з деякими дітьми, але в кінцевому підсумку найкращий спосіб прищепити любов до читання – це самому продемонструвати власну любов до книжок.

Джерело: Mentalfloss.com

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest