fbpx
Стосунки батька з дочкою

Доля дочки створюється зі стосунків з батьком

Питанню важливості батьківського виховання для дівчинки, на жаль, не приділяється належної уваги в нашому суспільстві, оскільки традиційно пріоритетним вважається вклад матері. 

І це дійсно так, проте, є ті ключові моменти виховання дівчинки, відповідальність за які лежить на батькові, і мама, як би вона не намагалася, не зможе в них замінити тата. 

Справа в тому, що саме відносини з батьком докорінно впливають на формування дочки як майбутньої жінки, на її подальші взаємини з чоловіками і вибір супутника життя. Всі перераховані фактори є доленосними в житті жінки.

Все починається в дитинстві

Почнемо з того, що батько – перший і найбільш значимий зразок чоловіка в житті його дочки. Відповідальність колосальна. Якби ж всі батьки її усвідомлювали…

Батьківський образ і взаємини «батько-дочка» задають в дитинстві багато програм і установок на спілкування вже дорослої жінки з протилежною статтю. Добре, якщо установки і програми правильні і корисні. А якщо ні?

Припустимо ідеальний варіант: повна сім’я, батьки разом беруть участь у вихованні доньки, відносини в родині гармонійні, тато – мудрий і люблячий.

Поруч з люблячим батьком дівчинка виростає, розуміючи, що вона гідна любові протилежної статі. Коли дочка бачить, відчуває і знає, що найбільш значимий чоловік в житті, батько, любить і приймає її такою, яка вона є, дівчинка вчиться любити і приймати себе, і що важливо – вчиться приймати любов і увагу до себе протилежної статі.

Батько для дівчинки – це цілий СВІТ. І якщо цей світ любить і приймає її, завжди готовий допомогти і захистити, то їй нічого не страшно. Вона виходить у доросле життя без страху, зі знанням того, що все буде добре, вона завжди знайде підтримку і опору, адже весь світ на її боці.

Позитивна програма, засвоєна в дитинстві, буде працювати протягом усього життя на благо вже дорослої жінки. Така жінка буде притягувати до себе люблячих чоловіків, які стануть для неї підтримкою, опорою в житті і будуть проявляти постійну турботу про неї.

Стосунки в сім’ї теж важливі

Ще один дуже важливий аспект виховання дівчинки – це відношення батька до матері.

Дівчинці необхідно бачити, що тато любить маму. Спостерігаючи любов батька до матері, кожна дитина переживає почуття безпеки, радості, щастя і гармонії світу. Будь-який прояв нелюбові до матері з боку батька заподіює дочці біль, яка накопичуючись, може стати нездоланною стіною у взаєминах батька і доньки.

Дуже важливо в ставленні до матері показувати дочкам, яким чином чоловік проявляє любов і увагу до жінки. Так у дівчинки формується модель взаємовідносин між чоловіком і жінкою, яку вона засвоїть на все життя, як всі інші моделі взаємовідносин в сім’ї.

Якщо «любов і увага» в сім’ї проявляється у вигляді невдоволення, причіпок або грубості, буде засвоєний і цей урок: така модель стосунків стане природною для вже дорослої жінки в майбутньому.

Ви помітили, що вся наша розмова періодично повертається до любові. Якщо дівчинка відчуває дефіцит або відсутність батьківської любові, вона виростає невпевненою в собі, пригніченою, замкнутою або, навпаки, відкрито агресивною, яка заперечує і подавляє чоловічу сутність.

Як часто молоду і красиву дівчину доводиться переконувати в тому, що вона красуня, розумниця, гідна любові і уваги протилежної статі, в той час як, абсолютно зовні непримітна подружка викликає інтерес у молодих людей, вільно з ними спілкується і не комплексує з приводу недоліків своєї зовнішності.

Буває, що жінка нав’язливо шукає уваги протилежної статі, доступна і не розбірлива в зв’язках, легко вступає в відносини з чоловіками, які проявляють до неї увагу. Вона шукає любові і горнеться до всіх, хто скаже їй комплімент чи ласкаве слово.

Або, своєю поведінкою жінка весь час хоче довести, яка вона гарна і тому гідна любові. І все її життя перетворюється на суцільне прагнення «догодити йому» в очікуванні уваги і любові у відповідь. Одні жінки терзають чоловіка постійним питанням: ти мене любиш? Або: скажи, що ти мене любиш! Інші ж – тихо страждають і крадькома плачуть від розчарування.

Буває, і так, що жінка боїться стосунків з чоловіком, не вміє їх вибудовувати, уникає спілкування з протилежною статтю. Вона «вдаряється» в кар’єру, іноді і зовсім відмовляється від особистого життя і створення сім’ї. Навіщо їй чоловік, виправдовується жінка, вона сильна і сама всього може досягти.

Перекосів в житті жінки, що виросла без батьківської любові та уваги, може бути дуже багато. Скільки життів, стільки і унікального досвіду.

Як батьку варто ставитися до своєї доньки

Ми віримо, що кожен батько, дочитати цю статтю до кінця, любить свою дочку. Однак чоловікам важко емоційно висловлювати свої почуття, адже відкрита емоційність більше властива жінкам і дітям.

Тому на закінчення, хочеться кілька узагальнити вище сказане і дати певні рекомендації батькам:

  1. Пам’ятайте, дочка потребує батьківської любові не менше, ніж материнської. Від вашого батьківського прикладу залежить, як будуть складатися її дорослі відносини з чоловіками, а отже, і як складеться її особисте життя.
  2. Ставтеся з любов’ю до матері вашої дочки. Дочка повинна бачити приклад любові і поваги між чоловіком і жінкою на прикладі своїх батьків. Так закладається правильна базова модель майбутніх взаємин вашої дочки з чоловіками.
  3. Проявляйте довіру до дочки, розмовляйте з нею про її проблеми, проявляйте турботу, будьте поруч у відповідальні моменти її життя, вмійте відходити в бік, поважайте її вибір.
  4. Проявляйте теплоту у відносинах з дочкою, обіймайте, говоріть компліменти, захоплюйтеся, даруйте подарунки, будьте щирим.
  5. Уникайте зайвої опіки своєї дочки. При надлишку батьківської любові у дівчинки може сформуватися сильна емоційна залежність від батька, що завдає не меншої шкоди, ніж нестача батьківської любові.
  6. Проявляйте розуміння і щирий інтерес до життя дочки, проводьте час разом (відвідуйте театр, ходите на виставки і концерти, влаштовуйте свята; слухайте музику, яку вона любить; цікавтеся тим, чим вона захоплюється; надихайте її на розвиток і розвивайтеся самі).
  7. Будьте суворим, коли необхідно, але обов’язково – мудрим і справедливим. Карайте з любов’ю, без гніву, пояснюючи свої дії.
  8. Поважайте у дочці особистість, навіть, якщо вона ще дуже маленька.

І насамкінець, пам’ятайте – ви найважливіший чоловік в житті маленької зростаючої жінки – вашої дочки. Вона дивиться на вас пильним поглядом і приймає життєві рішення вже в ранньому віці.

З часом, ви заслужите найвищу нагороду – любов і вдячність своєї дочки а, найголовніше – побачите її щасливою жінкою в майбутньому.

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest