fbpx
uk
Організація місця для зберігання в маленькій квартирі

Де зберігати речі в маленькій квартирі: 12 порад від дизайнерів

Добре, коли ви живете у великому домі, і його площа дозволяє зберігати все накопичене добро. Однак що робити, якщо ваша квартира досить маленька, а речей у вас багато? Не всіма ними ми користуємося щодня, але більшість з них коли-небудь знадобляться.

Зовсім не обов’язково купувати величезну шафу і вже тим більше нову квартиру, якщо стара вже не вміщає всі ваші речі. У маленьких квартирах дизайнери нестандартно підходять до вибору меблів і їх використання, що дозволяє організувати місця для зберігання всього необхідного.

1. Узголів’я ліжка

Звичайне узголів’я ліжка можна замінити саморобним або зробленим на замовлення, з вбудованими поличками з боків і ящиками в центрі. Таке рішення дозволить відмовитися від тумбочок, якщо місця недостатньо. Або можна зробити нішу позаду нього.

Полички в узголівї ліжка
Ніша за ліжком

2. Додаткові полички на стінах

Це на перший погляд простий, але дієвий спосіб зберігати речі в маленькій квартирі. Постарайтеся максимально ефективно використовувати площу стін. На таких поличках можна зберігати практично все. Від книг і різних дрібних предметів до дитячих іграшок, квітів і консервації.

3. Простір під ліжком

Під ліжко з вбудованим підйомним механізмом, окрім постелі, можна скласти дитячі іграшки, взуття, невеликі коробки з побутовою технікою, будь-які інструменти та валізи (в останні ми також радимо покласти які-небудь предмети).

Ліжко з підйомним механізмом

4. Додаткова вішалка в шафі

Якщо вішалка у вашій шафі встановлена на висоті 170 см, вам цілком вистачить місця для того, щоб додати ще одну на рівні приблизно 90 см і вішати на неї сорочки і штани.

5. Журнальний столик з тайником

Хороше місце для зберігання різноманітних дрібничок, які часто створюють хаос в кімнаті – пульт від телевізора, зарядне для телефона, заколки для волосся і т. д.

6. Місце за дзеркалом

Місце за дзеркалом у ванній

Якщо виготовляти дзеркало для ванної кімнати на замовлення, то можна передбачити в ньому приховані ємності-полички, куди можна сховати косметику чи туалетні аксесуари.

7. Тумби над ліжком

Шафа над ліжком у спальні

Такі модульні меблі – ще один спосіб елегантно використовувати спальне місце в якості основної зони для зберігання речей. Крім того, в них можна передбачити зручні лампи для читання.

8. Системи зберігання на балконі

Наявність балкона стає важливою перевагою малогабаритної квартири. Наприклад, ви можете встановити по периметру шафи, стелажі або відкриті полиці від підлоги до стелі.

Системи зберігання на балконі

9. Правильне зонування кімнат

Іноді в маленькій квартирі необхідно зонувати простір і розділити його на функціональні блоки. Замість стін і перегородок, використовуйте з цією метою відкриті стелажі до стелі або конструкції з нішами-полицями. Завдяки цього вдасться поєднати приємне з корисним і використовувати мінімум простору для розміщення максимуму речей.

10. Використовуйте коробки і контейнери

Щоб якомога ефективніше використовувати місце в шафі, стелажі або на полицях, закупіть коробки, контейнери і шкатулки різних розмірів і форм. Навіть на невеликій поличці може вміститися в рази більше предметів, якщо розкласти їх по ємностям і поставити їх одна на одну.

11. Простір під підвіконням

Нескладна модифікація з полиць і розсувних дверцят перетворить місце під підвіконнями, яке в більшості випадків просто пустує, на неглибоку, але широку шафку, де можуть поміститися різноманітні аксесури для техніки, засоби для прибирання або навіть книжки.

Системи зберігання під підвіконням

12. Подіум

Ви навіть не уявляєте скільки всього можна розташувати під подіумом: наприклад, висувні ящики на всю його глибину або цілу гардеробну. За допомогою подіуму також можна ефективно зонувати простір, виділивши таким чином обідню, спальну, ігрову або робочу зони.

Тепер ви в курсі простих і ефективних прийомів, які допоможуть вам організувати зберігання речей в маленькій квартирі більш раціонально і ефективно!

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий