fbpx
uk
Поширюючи плітки

Чому люди так люблять пліткувати?

Дехто каже, що плітки з’явилися тоді ж, коли люди вперше навчилися говорити. Є теорія, що плітки зіграли корисну роль в розвитку сучасного суспільства. Історії, які люди розповідали про інших, були інформативними: вони говорили про соціальний статус, ролі, яку людина відігравала у своїй групі, вони допомагали встановлювати соціальні норми. Ці історії, наприклад, допомагали людям знайти собі чоловіка.

На більш глибокому рівні основною психологічною потребою є необхідність усунення невизначеності. Люди погано почувають себе, коли розуміють, що у них недостатньо інформації. Тому вони намагаються відновити когнітивний баланс.

Як? Отримуючи інформацію, якої бракує через плітки. Мотивація тут проста – отримати інформацію про іншу людину. І на практиці мета виправдовує засоби.

Коли ми говоримо погано про інших, ми говоримо погано про себе.

У любителів пліток є і своє життя. Але вони вважають за краще тікати від неї і думати про проблеми інших людей, щоб їм не доводилося думати про свої власні. Це захисний механізм.

Вони не розуміють, що витрачають на це час, який могли б витратити на себе. Найцікавіша риса таких людей – вони не визнаються в тому, що обожнюють пліткувати. Вони часто навіть не усвідомлюють цього.

Чи є користь від пліток? Пліткувати добре чи погано?

Як правило, під плітками люди найчастіше розуміють непотрібну, не надто актуальну інформацію. Часто це саме так і є. Подумайте про плітки про відомих людей, які ми часом читаємо, але насправді вони ніяк не впливають на наше життя.

Але в деяких випадках плітки можуть бути корисними з нашої точки зору. Ставлячи багато питань, ви можете отримати цінну інформацію, яка відкриє вам нові можливості. Тим не менш, цей тип поведінки може зашкодити вашій репутації.

Психологи вважають, що найкращим варіантом є помірність. Виявляти інтерес до людей, які вам небайдужі, цілком нормально. Але цікавитися не означає втручатися в їхнє життя або пліткувати про них. Це означає, що ви повинні вміти ставити запитання і слухати. Йдеться про повагу.

Як вести себе якщо хтось вирішив попліткувати при вас

Якщо ви думаєте, що ваш друг пліткар, перше, що потрібно зробити, це поспостерігати за ним. Наступний крок – поставити собі два питання. Чому ця людина говорить мені це? З якою метою вона говорить мені це? Ви можете навіть безпосередньо запитати її, якщо вважаєте, що це доречно. І в залежності від відповіді ви зрозумієте, чи варто сприймати її слова всерйоз чи ні.

Зазвичай, якщо обговорюють не вас, ви не звертаєте на неї особливої ​​уваги. Але майте на увазі, що в наступний раз об’єктом пліток можете стати і ви. Тому краще, що ви можете зробити, щоб не заподіяти шкоди кому-небудь, – не поширювати цю інформацію далі. Таким чином, ланцюжок закінчиться на вас.

З іншого боку, якщо хтось задає вам занадто багато питань, краще повідомити цій людині, що вам незручно розповідати про таке або що ви просто не хочете говорити. Ви можете використовувати будь-яке виправдання, щоб позбутися від таких людей. Адже в таких випадках на карту поставлена ​​ваше приватне життя.

Якщо людина говорить багато про інших, то чи може вона викликати у вас довіру?

Абсолютно точно ні. Довіра заслуговується повагою і розумінням. Воно не залежить від інформації, яку хтось знає про інших. Якщо хтось розповідає вам секрет, який йому розповіла інша людина, як думаєте можна довірити їй свій? Навіщо їй зберігати ваші секрети, якщо вони не зберігають секрети інших людей?

Мало того, що вони розповідають інформацію, отриману від інших, але такі люди часто додають до неї драматичних подробиць. Тобто брешуть або, принаймні, кажуть напівправду, яка робить їх історію цікавішою.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий