fbpx
uk
Типи сприйняття людини

Аудіал, візуал чи кінестетик: хто ви за типом сприйняття інформації?

Цими термінами позначаються особливості сприйняття і переробки інформації людьми. Такі особливості психіки проявляються вже в дошкільному віці і відіграють велику роль у налагодженні контактів дитини з оточуючими, в успішності навчання, процесі отримання нових навичок і умінь.

Перші думки про особливості сприйняття зустрічаються в працях філософів античності. Приблизно в VI ст. до н. е. мислителі почали помічати різницю в сприйнятті своїх учнів і описувати свої спостереження. Трактувалися ці відмінності по-різному, але початок був покладений.

У XIX-XX ст. почався період розвитку соціальної психології. Дослідники вперше почали проводити цілеспрямовані лабораторні експерименти в цій сфері. Саме цей період дав чітке розуміння про розходження в сприйнятті людьми навколишнього середовища. Розроблялися спеціальні тести, метою яких була визначити способи сприйняття людиною інформації. Зараз вивченням цих тонкощів займається ціла наука, яка називається «соціоніка».

Для людей, які поставили перед собою мету розібратися в своїх здібностях і особливостях сприйняття, працюють психологи. Тест на тип сприйняття, який проводить фахівець, найбільш достовірний і всеохоплюючий.

Для того, щоб зрозуміти корисність цих знань, необхідно згадати про особливості кожного типу сприйняття. Для початку необхідно сказати, що чисті типи в плані сприйняття зустрічаються вкрай рідко. Йдеться швидше про схильності. А зараз давайте розповімо про кожен з них детальніше.

Хто такий візуал?

Тип сприйняття візуал

Ці люди сприймають світ в більшості випадків через очі. Це абсолютно не означає, що візуали не сприймають звуки, запахи і тактильні відчуття. Просто для них зорові образи несуть більше інформації і краще сприймаються.

Кожен з нас чомусь навчається. Необхідність засвоювати нову інформацію виникає кожен щодня. Людина, яка механічно виконує вже вивчені і доведені до автоматизму дії, починає деградувати.

Як допомогти маленькому візуалу? Навчити малювати картинки під час освоєння матеріалу. Зорові образи, які пов’язані з певною інформацією, залишаться у нього назавжди.

Дорослий візуал повинен виконувати інструкції начальства, від цього безпосередньо залежить Ваш кар’єрний ріст. Малюйте схеми, саме цей спосіб допоможе Вам зрозуміти, як найбільш ефективно виконати поставлене завдання

Тип сприйняття «аудіал»

Аудіал - що це за тип сприйняття

Ці представники роду людського краще сприймають інформацію на слух. Як це використовувати? Малюкам необхідно читати вголос. Школярі-аудіали навчатимуться краще, якщо інформація в більшості подається не через друкований текст, і усно.

Як працювати дорослому аудіалу? Обговорюйте з начальством і колегами поставлені перед Вами завдання. Для Вас папірець з інструкцією менш ефективний, ніж безпосереднє спілкування. В останні роки аудіалам був піднесений чудовий подарунок – аудіо-книги.

До речі, це ще один із способів визначити свою приналежність до цього типу. Більше подобається цей спосіб навчання? Користуйтеся на здоров’я!

Кінестетик або сприйняття через дотик

Тип сприйняття кінестетик

Ці люди більш яскраво сприймають відчуття, дотики, переживання. Як це використовувати в повсякденному житті? Сприймати інформацію емоційно і прив’язувати її до певного відчуття.

Ви можете протягом тривалого часу пояснювати кінестетику свою точку зору, наводячи логічні аргументи, але нічого не доб’єтеся. Йому необхідно помацати, відчути і пропустити інформацію через емоції. Цю особливість необхідно використовувати.

Ви кінестетик? Зв’язуйте нові знання з відчуттями, які вмієте викликати в уяві.

Дискрет – коли править бал логіка і порядок

Тип сприйняття "дискрет"

Інформація сприймається через цифри, логічне осмислення, чіткі аргументи. Ця категорія зустрічається рідко. Хоча, якщо бути до кінця чесними, в останні роки психологи помітили, що люди подібного типу почали народжуватися частіше.

З чим це пов’язано? Поки чіткої відповіді у фахівців немає. Тести визначають схильність, але не виключено, що ці люди характеризують новий етап еволюції людства. Як жити, якщо ви дискрет? Шукати логіку в усіх проявах зовнішнього світу, будувати ланцюжки, малювати схеми. Це допоможе зрозуміти глибоку суть незрозумілих і нелогічних, на перший погляд, речей.

Якщо Вам необхідно серйозно розібратися зі своїми здібностями і навчитися їх використовувати з максимальною користю – звертайтеся до психолога. Тестів для визначення особливостей сприйняття розроблено багато, і вони допоможуть вам пізнати себе краще.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий