fbpx
Електронна читалка Amazon Kindle

Amazon Kindle як альтернатива паперовим книжкам: плюси і мінуси читалки з e-ink екраном

Якщо ви любите читати, то безумовно щось та й знаєте про електронні читалки з e-ink екраном. А дехто вже й всерйоз задумується над такою покупкою, бо електронні чорнила дійсно мають ряд вагомих переваг як перед паперовими книжками, так і в порівнянні з планшетами з LCD-екранами.

Про останні розповідати немає смислу, оскільки мова фактично про той же смартфон, тільки з великим екраном. Тому я хотіла б розповісти про свій досвід користування саме рідером з e-ink екраном – Amazon Kindle 6 – оскільки це єдиний тип гаджету, який призначений для тривалого читання. І саме його варто розглядати як адекватну альтернативу паперовим книжкам.

Формати, зручність управління і функціонал

Основна перевага екрану на основі електронних чорнил – під час читання очі дійсно не напружуються, що особливо відчувається у порівнянні з читанням з LCD-екрану (смартфон, планшет). Проте необхідно читати при хорошому освітленні, як і паперову книгу.

Отже, читати для очей комфортніше, проте має бути хороше освітлення. Хоча, якщо мені не зраджує память, то усі нові моделі в лінійці, вже мають вбудовану підсвітку.

Стосовно форм-фактору і якості збірки – читалку приємно тримати в руках, вона легенька, управління Amazon Kindle сенсорне, глюків софту немає.

Проте, при купівлі я довго не могла підібрати до неї футляр, бо без нього в дорогу взяти її зовсім ніяк, легко пошкодити екран. Я деякий час носила рідер в сумці в звичайній книжці, але через тиждень паперова книга почала деформуватись. Тоді я жила в Києві, і випадково натрапила в одному з торгівельних центрів на футляр ручної роботи зі шкіри, яким залишилась задоволена.

Стосовно форматів файлів, то я її брала суто під PDF, хоча вона ще читає plain text, html і якийсь свій пропрієтарний формат.. і більше нічого. Я про це знала ще до покупки, бо моя попередня читалка читала, хоч і відкривала все що завгодно, але відображала зазвичай криво. Тому Kindle мене дуже радувала, бо в мене на той час було велика колекція книг в PDF.

Бібліотека на Amazon Kindle

Підключається Amazon Kindle до комп’ютера по USB-кабелю, який йде у комплекті, але без зарядного пристрою. Операційною системою розпізнається відкривається як звичайна флешка. Файли у форматах, які не читалка не підтримує, зберігаються на флешці, але не відображаються для перегляду при безпосередньому користуванні рідером.

Заряджається як мобільний телефон: по кабелю від комп’ютера, або від розетки через адаптер від смартфона. Закинути файл книжки теж можна тільки через комп’ютер.

Що мені не дуже подобається, то це той момент, що всі книги в каталозі просто насипом, і коли їх там пару сотень, то не зручно листати поки знайдеш потрібну.

Хоча, читаючи конкретну книгу, при тривалій паузі переходиш в режим сна, а потім знову вмикаєш, то відкривається остання книга на сторінці зупинки, і решта книг, що пролистувались. Запам’ятовується місце на якому зупинив читання, в меню по кожному файлу є навігація стосовно швидкого переходу та управління закладками.

Я закладками ніколи не користуюсь, навіть в паперових книгах, а віддаю перевагу вести тезисний конспект по мірі прочитання книги. Буває, що читаю паралельно до 30 книг, і тому мені особисто доволі незручно переключатись.

В Kindle вбудований перекладач з англійської мови, є три словники, між якими можна переключатись та можна відкрити кожен з них окремо та користуючись пошуком швидко знайти потрібне слово. Словники солідні, часом навіть кращі за Google Translate, але переклад доступний лише для окремого слова чи сталого виразу.

Вбудований перекладач в Amazon Kindle

У Amazon є свій інтернет-магазин електронних книг, робити покупки в якому можна прямо з пристрою. Але ціни там явно орієнтовані на американців, плюс певні моменти з налаштуваннями для оплати, тому я там нічого так і не купувала.

Також на пристрої є вбудований браузер, але він настільки примітивний, що відображає коректно лише статичні сторінки і суттєво садить батарею, до речі, Wi-Fi теж є. Тому якщо в тексті книги є посилання, їх можна відкривати.

На читалці можна налаштувати батьківський контроль та встановлювати паролі.

Декілька слів про екран

Враховуючи невелику діагональ (6 дюймів, стандарт для більшості e-ink рідерів), на Amazon Kindle зручно читати книги, але не журнали. Хоча є можливість збільшити текст і щось на зразок лупи, але все одно не зручно, і я цим не користуюсь. Сенсор дуже чутливий і спрацьовує завжди добре.

З цим пристроєм добре читати якусь художню книгу (де не треба нічого конспектувати та переключатись між файлами), з хорошим освітленням в світлий час доби, в читалці є можливість увімкнути режим альбомної орієнтації, що зручно, якщо файл містить мілкий шрифт.

Картинки, хоч і чорно-білі, але добре передаються відтінки, тому багато не втратите, окрім випадків, коли в тексті зустрічається пояснення до зображення та посилання на кольори.

Суттєва перевага екранів на основі технології електронних чорнил – можливість без проблем читати в сонячний день і на яскравому світлі. Там де на екрані планшету мало що можна буде відрізнити, e-ink видасть вам чіткий текст, на рівні звичної паперової книжки.

Інші можливості

Я б сказала, що функціонал Kindle хоч і обмежений, але те що вміє, пристрій робить дуже добре, без жодних нарікань. Ця покупка служитиме вам роками.

Читалка на електронних чорнилах – пристрій, який не надто підходить для читання всього підряд. В цьому плані смартфон і планшет – явно виграють в плані універсальності. Але якщо ви любите художню літературу, то Amazon Kindle я вам однозначно рекомендую.

Очі при читанні зовсім не втомлюються. А під настільною лампою читати настільки ж приємно, як і стару-добру паперову книжку.

Шкода, що в мене не було такої читалки коли я вчилась в старших класах школи.

Поліщук Світлана
Поліщук Світлана
Люблю книжки і ягідне вино. Добрішаю від булочок з джемом, навіть якщо за вікном дощі, а вихідні вже закінчилися.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest