fbpx
Найбільш віддалені місця на Землі

8 найбільш ізольованих куточків Землі, де живуть люди

В епоху, коли здається, що міста нескінченно розростаються, може бути важко уявити, що на Землі є місця, які практично повністю ізольовані від решти цивілізованого світу. Однак на нашій планеті є безліч населених людьми місць, які існують далеко від шуму і суєти великих міст.

У цих місцях часто бувають неймовірні холоди, безжальна пустельна спека, а іноді і чудові пейзажі. Далі в статті ми розповімо про деякі з найбільш важкодоступних місць планети, де живуть люди.

8. Перт, Австралія

Місто Перт в Австралії

Оскільки Перт – велике місто з насиченим життям, воно може здатися зайвим в нашому списку. Проте, Перт є найбільш віддаленим великим містом в світі, з населенням понад два мільйони жителів. Він розташований на околиці західної Австралії. Воно з’явилося, тому що в 19 столітті золота лихоманка привернула туди велику кількість людей.

Перт оточений пустелями на півночі і сході, а південь і захід міста омиваються океаном. Географічно він розташований за 3291 кілометр від східного узбережжя Австралії, де знаходяться інші великі міста країни, такі як Сідней і Брісбен. Якщо ви захочете дістатися до Перта по дорозі, вам доведеться відправитися в довгу поїздку по суворій австралійській глибинці.

7. Кокосові острови

Кокосові острови

За 413 кілометрів на південь від регіону Янгон в М’янмі знаходяться Кокосові острови (острови Кілінг). Острови формують невеликий архіпелаг в Індійському океані. На головному острові архіпелагу живуть 600 осіб, багато з яких предки корінного населення коко-малайців, чия фізична ізоляція допомогла зберегти культурні, релігійні та усні мовні традиції.

Ці острови перебувають за 2735 кілометрів від Перта, Австралія, найближчого населеного пункту. До них можна дістатися з аеропорту Перта, літак літає два рази в тиждень. Цей архіпелаг був визнаний одним з об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, віддаленість якого дозволила зберегти первозданну природу навколишньої морської екосистеми.

6. Острів Піткерн

Острів Піткерн

Британський острів Піткерн – один з найвіддаленіших районів південної частини Тихого океану. На ньому проживає всього 50 жителів. Він знаходиться за 5310 кілометрів від Нової Зеландії і є останньою заморською британською територією в Тихому океані, яка управляється новозеландським комісаром.

Через його віддаленість тут немає ні аеропортів, ні готелів для туристів, і єдиний спосіб дістатися туди – це 32-годинна поїздка на яхті. Острів Піткерн неймовірно красивий, на ньому розташовані прекрасні блакитні пагорби і він омивається прозорими бірюзово-блакитними водами, які можна побачити тільки в самому серці океану.

5. Гаваї

Гавайські острови

Гаваї – найвіддаленіший населений пункт на Землі, розташований за 5310 миль від США і за 6437 кілометрів від Японії. Багато років він був ізольований від цивілізації. Саме завдяки цій ізольованості і віддаленості, на Гаваях вдалося зберегти більше 3000 місцевих рослин, які не можна знайти в жодному іншому куточку Землі.

Це єдиний тропічний ліс на території Північної Америки, де мешкають лише двоє ссавців: гавайський сива кажан і тюлень-чернець.

4. Плато Чангтан

Плато і заповідник Чангтан

Регіон Чангтан, розташований в Тибеті і Індії, є найбільшим і найбільш ізольованим світовим заповідником, що складається з гігантських озер і обширного високогір’я з посушливим пустельним кліматом. У Чангтані, що отримав прізвисько «Дах світу», на висоті 4,87 кілометра над рівнем моря знаходиться Тибетське плато.

Плато оточене найвищими вершинами світу – Еверестом і К2. На 144-кілометровій ділянці плато проживає корінний кочовий народ Тибету – чангпа. До нього можна дістатися через аеропорт Леха, Маналі або залізничний вокзал Удхампура. Для відвідування потрібен дозвіл на в’їзд.

3. Урумчі, Китай

Місто Урумчі в Китаї

На північному заході синьцзянського автономного району Китаю розташувався Урумчі, найвіддаленіше місто в світі. Урумчі знаходиться за 2253 кілометрів від найближчого океану і межує з гірськими хребтами Тянь-Шаню з одного боку і знаменитою Долиною вітрів, що тягнеться уздовж Турфанської западини з іншого. Це столиця і наймолодше місто Синьцзяна, який вважається центром індустріалізації регіону.

Оскільки в Китаї тільки один офіційний часовий пояс, Урумчі технічно живе за пекінським часом. Однак, щоб прив’язати час до світлового дня, місцеві жителі живуть за неофіційним часов, який відрізняється від того, що використовується в далекому Пекіні. Населення Урумчі становить 3,1 мільйона чоловік.

2. Острів Пасхи

Фігури на острові Пасхи

Острів Пасхи – найвіддаленіший острів, яким керує Чилі. Він найбільш відомий унікальною стародавньою культурою і своїми неймовірними кам’яними фігурами. 900 масивних фігур були вирізані корінними жителями Полінезії сотні років тому.

Економіка острова повністю залежить від туризму, адже, щоб помилуватися цими статуями, сюди приїжджають люди з усього світу. Рапа-Нуї – об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, походження якого до сих пір залишається загадкою для істориків і вчених.

На острів Пасхи можна потрапити на літаку з Сантьяго, Чилі. Проживає тут близько 6600 людей.

1. Трістан-Да-Кунья

Острів Трістан-да-Кунья

Трістан-да-Кунья – вулканічний острів, розташований за 3218 кілометрів від Південної Америки і за 2735 кілометрів від найближчого узбережжя Південної Африки. На цьому віддаленому архіпелазі проживає всього 258 жителів.

Англійська тут є найбільш поширеною мовою, але жителі винайшли свою власну місцеву мову, взявши слова з мови островів Св. Олени, а також шотландської, англійської, південноафриканської, італійської, голландської і ірландської мов.

На острові немає готелів, ресторанів чи аеропортів. Щоб дістатися до острова, шукачі пригод повинні сісти на корабель з Кейптауна і здійснити подорож довжиною в тиждень!

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest