fbpx
Корисні властивості жувальної гумки

8 корисних властивостей жуйки, про які ви навряд чи знали

Хоча у жувальної гумки, як продукту, недоліків є достатньо, але і корисних властивостей у неї на диво багато.

Просто не забувайте, що у всьому важлива помірність і відповідальний підхід. Навіть якщо мова йде про жування жуйки.

1. Покращує концентрацію і пам’ять

Численні дослідження показали, що жувальна гумка покращує розумові здібності. Було відмічено, що такі когнітивні функції як концентрація, пам’ять і час реакції, поліпшувалися, коли респонденти жували жуйку.

Вважається, що це зумовлено збільшенням припливу крові до мозку під час процесу пережовування, причому деякі дослідження показують збільшення цих показників на 25-40%. Додатковий приплив крові сприяє збільшенню надходження кисню в мозок, що допомагає поліпшити пам’ять та інші когнітивні функції.

2. Підвищує бадьорість

Багато досліджень також показали, що крім пам’яті, жувальна гумка може підвищити рівень бадьорості. Вважається, що жувальні рухи щелепи стимулюють нервові закінчення і області мозку, пов’язані зі збудженням.

Це може допомогти людям довше залишатися бадьорими. Жувальна гумка зі смаком м’яти вважається особливо корисною для цих цілей.

3. Допомагає боротися зі стресом і хвилюванням

Як не дивно, жувальна гумка допомагає зняти нервову напругу. Мабуть, жування жуйки може стати чудовою заміною іншим звичкам, таким як звичка гризти нігті і трясти ногою, які проявляються найбільш яскраво, коли людина знаходиться в стресовому стані.

Це підтверджується дослідженнями, які показали, що жування допомагає знизити рівень кортизолу у великої кількості учасників експерименту.

4. Захист зубів

Американська асоціація стоматологів рекомендує жувати жувальну гумку без цукру протягом 20 хвилин після їжі, оскільки доведено, що це зменшує ймовірність утворення зубного нальоту, покращує емаль зубів, зменшує гінгівіт і активність каріозних процесів.

Причина лежить в збільшенні слиновиділення, яке знижує кислотність середовища в роті, що впливає на утворення карієсу. Просто переконайтеся, що ваша жувальна гумка не містить цукру, тому що цукровмісні жувальні гумки дійсно можуть сприяти збільшенню рівня кислотності.

5. Зменшує кислотний рефлюкс і печію

Деяким людям, які борються з кислотним рефлюксом і печією, жування гумки після їжі може допомогти зменшити кислотність в стравоході. За це знову слід дякувати підвищеному слиновиділенню і прискореному ковтанню, що допомагає швидше вивести кислоту. Однак розумніше буде уникати м’ятної жуйки, вона підвищує рівень кислотності і посилює симптоми печії.

6. Впливає на харчову поведінку

Хоча жування жувальної гумки без цукру не призведе до втрати ваги, але жуйка може справити позитивний вплив на поліпшення харчової поведінки. Дослідження показують, що жувальна гумка допомагає позбутися від тяги до їжі і зменшити кількість споживаних калорій.

Найбільша користь полягає в тому, що жуйка допомагає відмовитися від солодких перекусів між основними прийомами їжі. Крім того, якщо пожувати трохи жувальної гумки прямо після їжі, або під час перегляду телевізора, ви не захочете з’їсти який-небудь снек або щось ще.

7. Допомагає прибрати сухість у роті

Ще один плюс для здоров’я порожнини рота від жування жувальної гумки без цукру – зменшення відчуття сухості в роті. Було відзначено, що жування жувальної гумки без цукру стимулює збільшення слиновиділення в десять разів. Це величезна допомога в боротьбі з сухістю в роті і дискомфортом, пов’язаним з цією проблемою.

8. Допомагає курцям кинути палити

Жувальна гумка – не чарівна таблетка для відмови від куріння, але є і спеціальні її види, які покликані допомогти в цій місії. Жувальна гумка, яка доставляє контрольовану кількість нікотину в ваш організм, поступово зменшує тягу до цих речовин і допомагає послабити залежність.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest