fbpx
uk
Випадкові винаходи і наукові відкриття

7 випадкових наукових винаходів і відкриттів, які змінили світ

Далеко не всі винаходи в історії людства були запланованими. Багато чудових відкриттів було зроблено абсолютно випадково.

Ми маємо можливість користуватися цим чудовим винаходом тільки тому, що магнетрон розплавив шоколадку в кишені вченого. А якби не було шоколадки, можливо, сьогодні не було б і ніяких мікрохвильовок.

Радіоактивність

Відкриття радіоактивного ефекту

До наукового відкриття може привести і погана погода. У 1896 році французький вчений Антуан Анрі Беккерель проводив експеримент над збагаченим ураном кристалом. Він вважав, що сонячне світло було причиною того, що кристал пропалював свій образ на фотопластинці.

Коли сонце сховалося, Беккерель вирішив зібрати речі, щоб продовжити експеримент в більш сонячний день. Через кілька днів він дістав кристал з ящика столу, проте образ на фотопластинці, що лежала зверху, був, як він описав, туманним.

Кристал випромінював промені, які і залишили слід на пластинці. Беккерель не став думати над назвою цього феномена і запропонував продовжити експеримент двом колегам – П’єру і Марії Кюрі.

Пеніцилін

Відкриття пеніциліну

Відкриття пеніциліну – цілої групи антибіотиків, яка дозволяє лікувати безліч бактеріологічних інфекцій – одна з давніх наукових легенд.

Шотландський біолог Олександр Флемінг вирішив перервати лабораторне дослідження стафілокока в лабораторії і взяв місячну відпустку. Після приїзду він виявив дивну цвіль на залишеній посуді з бактеріями – цвіль, яка вбила всі бактерії.

Липучки

Винахідник липучок для одягу

Подорожуючи по горах в 1941 році, швейцарський інженер Джордж Местраль зауважив реп’ях, який причепився до його штанів і шерсті його собаки. При більш детальному огляді він побачив, що гачки реп’яхів чіплялися до всього, що мало форму петлі. У 60-х роках НАСА стало використовувати їх в костюмах космонавтів і для того, щоб закріпити предмети в невагомості.

Мікрохвильова піч

Перша мікрохвильова пічка

Американський інженер Персі Спенсер, який працював на компанію «Raytheon», одного разу, проходячи повз магнетрон (вакуумна труба, яка випромінювала мікрохвилі), зауважив, що шоколад в його кишені розтанув. У 1945 році, після серії експериментів, Спенсер винайшов першу мікрохвильову піч.

Кока-Кола

Кока-Кола - хто її винайшов?

Винахідником кока-коли був не бізнесмен, торговець солодощами чи будь-хто інший, хто мріяв розбагатіти. Джон Пембертон всього лише хотів винайти ефективні і доступні ліки від головного болю.

Будучи фармацевтом за професією, він використовував два інгредієнта: листя коки і горіх кола. Коли його лаборант випадково змішав їх з газованою водою, світ побачив першу кока-колу.

Віагра

Таблетки вігри

Стенокардія – поширена назва для болю в грудях, особливо спазмів в коронарних артеріях. Фармацевтична компанія «Pfizer» розробила пігулку під назвою UK92480, щоб звужувати ці артерії і послаблювати біль.

Однак таблетка, яка провалилася за своїм початковим призначенням, мала дуже сильний побічний ефект (ви, напевно, здогадалися, який) і пізніше була перейменована в «Віагру».

У минулому році «Pfizer» продала цих маленьких синіх таблеток на суму 288 мільйонів доларів.

Інсулін

Відкриття інсуліну

У 1889 році два доктори Страсбурзького університету, Оскар Мінковські і Джозеф фон Мерінг, намагаючись зрозуміти, як підшлункова залоза впливає на травлення, видалили цей орган у здорової собаки. Через кілька днів вони виявили, що навколо урини піддослідного пса збираються мухи, що виявилося цілковитою несподіванкою.

Вони провели аналіз цієї сечі і виявили в ній цукор. Вчені зрозуміли, що його наявність пов’язана з видаленою декількома днями раніше підшлунковою залозою, що призвело до того, що у собаки розвинувся діабет.

Проте ці двоє вчених так і не з’ясували, що гормони, які виробляються підшлунковою залозою, регулюють цукор в крові. Це з’ясували дослідники з Університету Торонто, які в рамках експериментів, що проводилися з 1920 по 1922 роки, змогли виділити гормон, який згодом отримав назву інсулін.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий