fbpx
uk
Лоскітки - цікаві факти

7 цікавих фактів про лоскіт, про які ви точно не чули

Одним з найприємніших звуків для наших вух є сміх, а найсильніший сміх часто викликаний саме лоскотанням. Воно змушує наше тіло реагувати на нього рефлекторно, і що цікаво лоскіт – це явище, до кінця ще не вивчене вченими.

Але в ході дослідів над людьми, які виривалися з лап вчених, вдалося дізнатися наступні вкрай цікаві факти про лоскітки.

1. Лоскіт допомагає нам зближуватися

Ще в 19 столітті Чарльз Дарвін зауважив, що лоскіт є механізмом соціального зближення. Він є однією з найперших форм спілкування між матір’ю і дитиною.

Також він допомагає налагоджувати зв’язки між друзями і вважається психологами вищим ступенем соціальної гри, що включає близькість і когнітивну взаємодію.

Мати лоскоче дитину

2. Лоскіт спалює калорії

Вчені якось проводили дослідження, за результатами якого виявилося, що сміх, який викликає лоскотання, допомагає спалити від 10 до 40 калорій. Не зовсім надійний спосіб схуднення, але факт є факт.

3. Ми не можемо самі себе полоскотати

Якщо дотик іншої людини може привести до лоскоту, чому ми не можемо самі себе полоскотати? Вчені припускають, що наш мозок може відрізнити несподіваний дотик від справжніх відчуттів, і це пригнічує реакцію лоскоту.

Коли ми намагаємося себе полоскотати, мозок передбачає це і готується до лоскоту. Можливо, різна реакція на очікуване і несподіване з’явилася у людини, щоб краще захищатися від ворогів.

4. Лоскіт є системою оповіщення нашого тіла

Як і свербіж, лоскіт може нас захищати, направляючи нашу увагу на зовнішні подразники, такі як хижаки або паразити. Такий тип лоскоту рідко викликає сміх та властивий людям і деяким тваринам.

Вчені з’ясували, що ті відчуття, які ми відчуваємо, коли нас лоскочуть, змушують нас панікувати, і є природним захисним механізмом перед повзучими комахами, такими як павуки і жуки.

5. З віком ми стаємо менш чутливі до лоскоту

Чи є лоскіт дитячою грою? Частка правди в цьому є, оскільки люди молодші 40 років в десять разів частіше піддаються лоскоту, ніж ті, кому за 40. І це не тому, що дорослим не подобається лоскіт, просто з віком спостерігається поступове зниження чутливості до дотиків.

6. Лоскіт можна зупинити

Як це зробити? Покладіть вашу руку на руку людину, яка вас лоскоче. До цього прийому часто вдаються лікарі. Коли лікар хоче оглянути живіт пацієнта він може попросити покласти його руку на свою. Таким чином, ви ніби робите ті ж дії, що і лікар, що змушує наш мозок думати, що ви лоскочете самі себе, і реагує відповідно.

7. Гластонберійський лоскотун

В середині 1990-х років в Гластонбері (штат Кентуккі, США) навіть орудував Гластонберійський Лоскотун. Він прокрадався вночі в спальні будинків самотніх жінок і лоскотав їм ноги. Маніяк проникав тільки в ті будинки, які були не замкнені, нічого не крав і більше ніяким чином не впливав на своїх «жертв». Зі скаргами в поліцію звернулися 11 жінок. Спіймати маніяка не вдалося.

Чому ми сміємося, коли нас лоскочуть?

Це залишається головним нерозгаданим питанням, що стосується лоскоту. Сміх зазвичай асоціюється з гумором і задоволенням. Але при лоскотанні він виникає безконтрольно, будучи не пов’язаним з жартами. І поки що у вчених немає відповіді на це питання.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий