fbpx
uk
Розумні, але неуспішні

7 причин, які заважають розумним і працьовитим людям стати успішними

Довгий час нас переконували в тому, що, якщо розумна людина старанно працює і розвивається в достатньо сприятливому середовищі, то рано чи пізно її чекає успіх.

З віком приходить розуміння, що далеко не завжди все відбувається саме так. Серед ваших знайомих напевне вистачає розумних і працелюбних людей, однак лише деякі з них домоглися чогось значного. Решта як були, так і залишаються впевненим «середнячком». На жаль, також є і ті, хто просто пливе за течією, не знаючи, що робити.

Реальність така, що успіх – буде це успішна кар’єра, надійні відносини чи міцне здоров’я – визначає безліч чинників. Так, розум і працьовитість входять в їх число. Однак ці два фактори далеко не єдині.

Американський підприємець Мелісса Чу  зібрала сім можливих причин, чому ви можете виявитися не успішними, незважаючи навіть на великий багаж знань і працьовитість.

1. Ви не спілкуєтеся з новими людьми

Дуже легко зациклитися виключно на тих людях, кого ви давно знаєте. Ви знаєте багато про минуле один одного і разом можете посміятися над жартами, зрозумілими тільки «своїм». Однак проблема в тому, що, постійно перебуваючи в одному і тому ж оточенні, ви знову і знову обговорюєте одні й ті ж ідеї, не маючи можливості навчитися чомусь новому, поглянути за межі своєї «бульбашки».

Для багатьох знайомство з новими людьми – завдання не з легких. Почніть з малого і поступово нарощуйте обертів. Для початку поставте перед собою невелику мету, скажімо, щотижня знайомитися хоча б з однією новою людиною.

2. Ви опираєтеся змінам

Чим довше ви перебуваєте в одному і тому ж оточенні, тим складніше вам відкриватися назустріч чомусь новому. Хороша новина в тому, що зміни – це можливості і шанси.

Замість того, щоб противитися змінам, спробуйте отримати від них максимум користі. Можливо, саме ці зміни допоможуть вам задовільнити потреби зростаючої компанії або подивитися на ситуацію під новим, несподіваним кутом.

Будьте відкриті до нових ідей і проявляйте цікавість по відношенню до навколишнього світу.

3. Ви не готові йти на ризик

Розумні люди вважають за краще вибирати найбільш безпечні шляхи. Часто вони, наприклад, вибирають ту чи іншу кар’єру, тому що вона вважається прийнятною для їхніх однолітків.

Так, це гарантує певну безпеку. Однак також таке рішення може нести за собою рутину і відсутність інтересу. Дуже часто і від розумних людей можна почути, що вони незадоволені своєю роботою і хочуть зайнятися чим-небудь іншим, але бояться.

Якщо ви не можете зважитися відкрити перед собою нові горизонти, просто уявіть, де ви будете через 10 років, якщо приймете (або не приймете) те чи інше рішення. Чи будете ви шкодувати? Чи може навпаки, таке рішення принесе вам щастя і радість?

4. Ви вважаєте, що заслуговуєте успіху, завдяки своїй освіті

Люди, які в школі чи університеті були круглими відмінниками, звикли перебувати на вершині і чути від оточуючих про своє неймовірний потенціал. Здавалося б, що в цьому поганого? Але це, дійсно, тягне за собою ряд негативних побічних ефектів.

Є люди, які впевнені, що заслуговують чогось виключно через свої оцінки або те, де вони здобували освіту. Вони очікують, що все має статися само собою, просто тому, що у них є певний диплом. На жаль, в реальному житті все працює трохи інакше.

У реальному світі результат залежить не від того, скільки зусиль ви доклали, а від поєднання таких факторів, як працьовитість, стратегічне мислення і деяка частка удачі. До слова, для того щоб зміцнити останній фактор, слід працювати над першими двома.

5. Ви зосереджені тільки на тому, що вам цікаво в даний момент

Розумні люди занадто усвідомлюють цінність свого часу, оскільки час і зусилля, витрачені на одне, означають, що можна втратити щось інше.

Незважаючи на те, що це дуже сильна риса характеру, воно також означає, що ви можете ганятися за черговою великою мрією, не доводячи справу до кінця. У будь-якій сфері нелегко починати. Подолання первинних складнощів і перешкод вимагає не тільки зусиль, а й терпіння.

Зосередивши зусилля тільки на одній меті, в довгостроковій перспективі ви отримуєте більш привабливі результати, ніж якщо ставите одну ціль, потім кидаєте її через те, що стало нудно, і хапаєтеся за нову.

6. Ви не можете прийняти рішення

Розум і працьовитість відкривають безліч дверей. Однак надлишок варіантів може виявитися таким же обмежуючим фактором, як і їх нестача.

Велика кількість вибору ускладнює процес ухвалення рішення. З’являється спокуса побувати скрізь і подивитися «що вам більше підходить». Чимало людей регулярно відвідують безліч освітніх програм. Минають роки, а вони все ще не визначилися, чим хотіли б займатися і продовжують відвідувати різні курси.

Замість того, щоб розпилюватися на багато сфер відразу, радимо вам провести невелике дослідження. Поговоріть з людьми, які вже зайняті в цікавій вам області, вивчіть доступні матеріали та оцініть, наскільки той чи інший варіант підходить під вашу особистість і спосіб життя.

7. Ви не вірите в себе

Дивно, але розумні люди часто недооцінюють свої здібності. Вони нещадно критикують всі свої навички та досягнення, через що впевнені, що не в змозі багато чого досягти (синдром самозванця).

Відносно своєї роботи розумні люди дотримуються вкрай високих стандартів. Над яким би проектом вони не працювали, вони завжди прискіпливо все розглядають і постійно сумніваються в кінцевому результаті.

Зі сторони здається, що в цьому немає нічого поганого. Але насправді така скрупульозність швидше виснажує, ніж приносить користь. Перфекціонізм часто сильно заважає людині рухатися вперед і досягати поставлених цілей.

Тому, замість того щоб дозволяти думкам про те, «що якщо» або «я недостатньо хороший», утримувати вас від чогось нового, визначьтеся, яким ви хочете бачити своє життя в майбутньому. І почніть діяти. 

Так ви в будь-якому випадку маєте більше шансів, ніж якщо будете сидіти і чекати біля моря погоди.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий