fbpx
uk
Заняття волонтерством

7 неочевидних переваг, які дає заняття волонтерством

Вплив волонтерського руху можна відчути на всіх рівнях суспільства. Незалежно від розміру спільноти, вплив активних людей, які займаються такою роботою, завжди величезний.

В нашому перевантаженому подіями житті може бути нелегко знайти час, щоб стати волонтером. Проте, користь, отримана від цієї діяльності може бути величезною. Волонтери пропонують життєво важливу допомогу нужденним людям, організаціям і суспільству в цілому, але і для вас особисто, плюси можуть бути значущими.

Якщо ви зробите вибір правильно, то це може допомогти вам знайти друзів, налагодити зв’язки з тією чи іншою спільнотою, освоїти нові навички і навіть просунутися по кар’єрних сходах.

1. Підвищення самооцінки

Волонтерство допомагає створити мережу безпеки на випадок, якщо ви самі потрапите в скрутну ситуацію. З цими надійними соціальними зв’язками ви завжди оточені співтовариством, яке готове допомогти вам у важкі часи.

Коли ви стаєте волонтером, ви теж стаєте частиною чиєїсь мережі безпеки. Допомагаючи іншим, ви зміцнюєте почуття довіри і самооцінки.

2. Розширення зв’язків

Будучи волонтером, ви можете вибудовувати величезну кількість зв’язків і взаємин. Займаючись волонтерською діяльністю ви регулярно контактуєте з людьми, що дозволяє вам створити цінну мережу з соціальних зв’язків.

Дружня спільнота волонтерів

Ви можете завести нових друзів і зберегти дружбу зі старими, беручи участь у спільних заходах. Завдяки більш широкій соціальній мережі у вас буде більше ресурсів, що призведе до поліпшення фізичного, психічного і емоційного здоров’я.

3. Ви відчуваєте себе добре

Якщо ви коли-небудь займалися волонтерською діяльністю, то ви знаєте, що це приносить радість! Дослідники з Лондонської Школи Економіки виявили, що, чим більше люди присвячують часу волонтерству, тим щасливішими вони стають. Коли ви витрачаєте час на турботу про інших, то ви відчуваєте, що чогось досягли. Це означає, що волонтерство позитивно впливає на ваш настрій.

4. Покращує фізичне здоров’я

Одним з найменш відомих переваг волонтерства є поліпшення вашого фізичного здоров’я. Участь в волонтерських програмах, як правило, вимагає, щоб ви були активні, буде це роздача брошур чи навантаження коробок з припасами.

Волонтери зазвичай живуть довше і менше схильні до хвороб. Люди, які займаються волонтерством, також мають менший ризик розвитку деменції.

5. Дає вам мету в житті

Чим старшими стають люди, тим вищим є ризик їх соціальної ізоляції. Волонтерство впливає на цю статистику, тому що воно дає людям мету в житті. Те ж саме стосується людей з обсесивно-компульсивним розладом, посттравматичним синдромом та іншими психічними порушеннями.

Не важливо, хто ви такий, існує величезна кількість способів надати життю нового змісту, допомагаючи іншим.

6. Боротьба зі стресом

Волонтерська діяльність – це не розвага, але вона допомагає знизити стрес. Дослідження проведені над «Ефектом щастя», який викликає заняття волонтерством, показало, що чим більше ви займаєтеся подібною діяльністю, тим щасливішими стаєте. Коли ви допомагаєте іншим, ваше тіло вивільняє дофамін, що позитивно впливає на ваше самопочуття.

Волонтерська робота з тваринами

Волонтерство підтримує вас в постійному контакті з іншими людьми і допомагає сформувати надійну систему підтримки, яка, в свою чергу, захищає вас від депресії.

7. Освоєння нових навичок

Волонтерство дає вам можливість отримати нові навички та знайти цікаві заняття, з якими ви б не познайомилися в іншому випадку. Ви можете розширити свій кругозір, одночасно допомагаючи іншим.

Якби ви хотіли змінити щось в житті, ви можете спробувати і поміняти роботу, при цьому не прив’язуючи себе до неї на довгий термін. Заняття волонтерською діяльністю дозволяє вам дізнатися, як працюють ті чи інші організації, а також дозволить вам обзавестися рекомендаціями на випадок якщо ви дійсно захочете змінити роботу.

Волонтерство не повинно займати весь ваш вільний час. Насправді, дослідження показують, що навіть дві-три години на тиждень, або близько 100 годин на рік, можуть принести найбільшу користь в досягненні поставленої мети і вам особисто.

Важливим моментом є те, що ви повинні брати участь в проектах тільки в зручний для вас час. Волонтерство має сприйматися як захоплююче і корисне хобі, а не чергова рутинна робота у вашому списку справ.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий