fbpx
Ранкові звички, які викликають стрес

6 ранкових звичок, які на думку експертів викликають зайвий стрес

Ви можете покладатися на ранковий розпорядок, який ви виробили протягом багатьох років, або можете починати кожен день по-різному. Однак незалежно від того сова ви чи жайворонок, те, як ви проводите ранок, впливає на ваш настрій протягом дня і на ваше психічне здоров’я в цілому.

Якщо ви хочете створити розпорядок, який зміцнить ваше емоційне та психічне здоров’я, то перший крок в цьому напрямку – це відмова від тих ранкових звичок, які здатні викликати стрес.

1. Не готуватися до наступного дня напередодні ввечері

Кращий спосіб уникнути стресу вранці – це спланувати свої дії напередодні ввечері. Розкладіть одяг, підготуйте ланчбокси для дітей і навіть подумайте, що ви хотіли б з’їсти на сніданок. Тоді вранці все пройде гладко, навіть якщо ви проспали.

Якщо ви розплануєте все заздалегідь, то мінімізуєте ймовірність появи стресу, викликаного необхідністю швидко приймати рішення.

2. Не висипатися

Нестача сну викликає перевантаження симпатичної нервової системи, а це означає, що ваше серце починає битися швидше, і ви будете інтерпретувати всі події як більш напружені, ніж вони є насправді.

Експерти також кажуть, що через звичайні будильники ви прокидаєтеся в паніці. Вони викликають занадто різке пробудження, і це призводить до викиду гормонів стресу.

Замість будильника на телефоні просто спробуйте залишити собі достатньо часу від початку сну до пробудження, щоб ви могли прокидатися природним шляхом. В крайньому випадку купіть собі розумний будильник, який будить, поступово збільшуючи рівень вібрації або гучність сигналу.

3. Перевіряти соцмережі і читати новини вранці

Вам може здаватися обсолютно природнім бажання перевіряти електронну пошту, останні новини або стрічку соцмереж з самого ранку. Але фахівці кажуть, що така поведінка не призведе ні до чого хорошого.

Дослідження вказують на явний зв’язок між переживанням стресової події і переглядом новин про схожі події.

Якщо новини викликають у вас стрес, рекомендується обмежити їх перегляд до 30 хвилин в середині дня і 30 хвилин увечері.

Хороший ранок починається з хороших звичок

4. Відразу ж пити каву

Не варто випивати вашу ранкову чашку кави відразу після пробудження, це допоможе уникнути різкого стрибка рівня кортизолу, гормону стресу.

Кортизол має циркадний ритм вироблення, найвищий рівень його спостерігається через 30-40 хвилин після пробудження. Звички, які також підвищують рівень кортизолу, можуть привести до більш високого сплеску з ранку і сприяти появі симптомів, пов’язаних зі стресом, таких як прискорене серцебиття, відчуття паніки і тривоги.

Експерти рекомендують пити каву приблизно через дві години після пробудження.

5. Пропускати сніданок або вибирати щось шкідливе

Не пропускайте сніданок навіть якщо ви дотримуєтеся принципів інтервального голодування. Кожен раз, коли ви не їсте, чи зупиняєтеся до моменту насичення, ви піддаєте організм непотрібному ризику стресу.

Також, вранці варто уникати багатих калоріями, а також шкідливих продуктів з додаванням рафінованого цукру.

Якщо у вашому раціоні велика кількість перероблених продуктів, вам може не вистачати вітамінів і мінералів, необхідних для підвищення рівня енергії і зменшення втоми. Без цього вам може бути складно зосередитися, ви можете відчувати, що ваша енергія на нулі.

6. Не привносити моменти радості в ранковий ритуал

Ваш ранковий ритуал не обов’язково має бути виснажливим (інтенсивна гімнастика або тривала пробіжка). Увімкніть свою улюблену музику, наприклад, ту, яка змушує вас танцювати, або прочитайте декілька сторінок з цікавої книги чи книги, яка вас мотивує.

Кращий спосіб зробити ваше ранок приємнішим – це запланувати щось, чого ви будете чекати з нетерпінням. Деяким людям вранці відчувати себе більш спокійними допомагає медитація. Іншим подобається займатися спортом, вести особистий щоденник або займатися хобі.

А для когось, улюблений спосіб почати свій день – це прогулятися з собакою в сусідню кав’ярню.

Джерело: Insider.com

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest