fbpx
Звички, які приводять до бідності

6 психологічних звичок, які приводять людей до бідності і самотності

Успіх в житті найчастіше асоціюється з матеріальним достатком, наявністю сім’ї та друзів. Але є і такі установки, які майже завжди призводять до безгрошів’я і забуття зі сторони оточуючих.

Щоб підняти якість життя і зробити його більш осмисленим, таких звичок варто позбутися. І ось про що саме йде мова.

1. Економія на всьому, на шкоду своїм інтересам і бажанням

Здається, що жорстке регулювання власного чи сімейного бюджету може привести до покращення фінансового становища. Але якщо надмірно цим захопитися, то людина перестає отримувати задоволення від життя, якісної освіти, економить на їжі і одязі.

Страждають всі сфери життя, руйнується і перспектива розвитку в майбутньому.

Багаті люди, найчастіше, на будь-якому етапі свого життя діяли у власних інтересах, мріяли про щось більше. Надмірна економія впливає на все, та й зі скупою людиною оточуючі спілкуються неохоче, можуть відвернутися навіть друзі або родичі.

2. Порівняння себе з іншими людьми

Багата людина підсвідомо дотримується стратегії порівнювати себе сьогоднішнього з собою вчорашнім. Такий підхід дозволяє провести рефлексію виконаної роботи, скорегувати дії.

Крім того не виникає почуття неповноцінності, коли порівнюєш себе з більш успішними однолітками. Відсутнє руйнівне почуття заздрості, яке на підсвідомому рівні відштовхує інших людей, через що можна залишитися в самотності.

3. Впевненість, що щастя залежить від суми грошей

Зв’язок щастя і грошей робить людину меркантильною і безпринципною. Прагнення отримати гроші за всяку ціну негативно позначається на відносинах з оточуючими.

Якщо людина займається якоюсь справою тільки для отримання грошей, то така діяльність частіше за все приречена на провал.

Є приклади багатих людей, які повністю втратили свої статки, але не впали в депресію, а просто продовжували займатися справою, яка їм подобається, і знову домоглися успіху.

Забезпечені люди більше цінують відносини, дружбу, любов, сімейні зв’язки. Для них гроші – це лише певна ступінь свободи, енергія, але не більше.

4. Знецінення сім’ї

Деякі люди після набуття матеріального достатку «відрікаються» від своїх бідних родичів, і це безумовно руйнівна установка

Людина стає тією, хто вона є завдяки генетиці, сім’ї та умовам в яких живе і росте. Заперечення цього факту веде до порушення стосунків з родичами, і врешті-решт самотності.

Багаті сім’ї мають цілі клани, які можуть підтримати родича. Така взаємодопомога вигідна всім учасникам.

5. Установка – доводити все до кінця

Успіх – це пошук оптимального маршруту для досягнення цілей. Але у будь-якій точці вашого шляху потрібно оцінювати доцільність обраного шляху і свої бажання.

В іншому випадку можна все життя витратити на відповідність чужим очікуванням, досягнення чужих цілей і мрій.

6. Жити невідповідно до своїх доходів

Якщо людина витрачає більше, ніж заробляє, то поява кредитів і боргів є неминучою.

При грамотному плануванні бюджету і свого життя, можна прожити практично на будь-яку суму грошей. Потрібно завжди бути вдячним за те, що є, але завжди прагнути більшого.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest