fbpx
uk
Країни світу з найменшим населенням

6 найменших за чисельністю населення країн світу

З чим у вас асоціюється слово «країна»? Напевно, в думках виникають образи великої, галасливої ​​культури з мільйонами людей, нації чи навіть модерного міксу декількох народностей і культур.

Однак, у світі існують країни, в яких живе менше людей, ніж в деяких українських райцентрах. А населення однієї з них, про яку ви напевно не раз чули, налічує менше 1000 людей!

6. Монако

Краєвиди Монако

Подорож в одну з найменш населених країн світу може не дати вам спокою і усамітнення, які ви шукаєте. Це пов’язано з тим, що деякі держави з цієї добірки, також фігурують в списку найбільш густонаселених країн. І Монако впевнено входить в їх число.

Князівство славиться тим, що є однією з найбагатших країн світу. При населенні, що становить близько 39 000 чоловік, приблизно кожен третій житель цієї маленької держави може назвати себе мільйонером. Країна має один з найвищих в світі ВВП, приймає у себе велику колекцію екстравагантних яхт і відома як одна з найпопулярніших податкових гаваней у світі.

Звичайно, 39 000 людей складно назвати великим населенням. Але площа Монако складає всього 2 квадратних кілометри, що робить князівство найбільш густонаселеною країною в світі.

5. Ліхтенштейн

Ліхтенштейн фото

У порівнянні з Монако, Ліхтенштейн буде здаватися величезним, його загальна площа становить 162 кв. км. У країні проживає трохи більше 37 000 чоловік.

Якщо ви хочете відвідати Ліхтенштейн, вам доведеться їхати туди, оскільки в країні немає аеропортів. Але з його чудовим розташуванням серед Альп, зелених пагорбів та історичних замків, це, безсумнівно, принесе вам безліч приємних емоцій.

4. Сан-Марино

Сан-Марино в Італії

П’ята найменш населена країна в світі розташована на вершині гори в Італії. Республіка є найстарішою суверенною державою в світі.

Населення країни складає трохи більше 33 000 чоловік, а на 1 000 осіб припадає понад 1 263 автомобілів. Але це не означає, що у Сан-Марино серйозні дорожні проблеми. Як і Монако, Сан-Марино відоме як податкова гавань. Таким чином, хоча автомобілі можуть бути зареєстровані тут, вони зазвичай знаходяться десь в іншому місці, хоч і поруч.

3. Палау

Палау - острівна держава

Палау можна назвати найбільш самотньою країною на Землі. Держава складається з 340 окремих островів (їх площа – 459 кв. км.), на яких проживає трохи більше 21 000 чоловік. Острови розташовані на північний схід від Індонезії, і майже три чверті їх населення є корінними жителями.

Тропічний клімат і нечисленність населення роблять Палау ідеальним місцем для того, щоб сховатися від суєти сучасної цивілізації.

2. Науру

Держава Науру

Як і Палау, Науру також знаходиться в Океанії. Однак Науру набагато менше – площа держави всього 21 квадратний кілометр. Приблизно 11 000 чоловік називають цю крихітну острівну країну своїм домом.

Науру оточена кораловими рифами, що унеможливлює створення постійного порту. Дістатися сюди можна тільки на маленькому човні або компактному літаку – ось як виглядає справжня ізольованість.

1. Ватикан

Місто-держава Ватикан

Місто Ватикан, мабуть, є однією з найвідоміших країн в нашому списку. З населенням менше 500 осіб, включаючи Папу Римського, Ватикан є найменш населеною державою на Землі. Розташований на площі всього 0,44 кв. км., Ватикан також є найменшим містом в світі.

З усіх боків він оточений Римом, але висока стіна створює міцний кордон між двома країнами. При такому невеликому населенні, ви можете бути здивовані, дізнавшись, що у цієї країни є своя валюта, свій гімн і прапор.

Будучи популярним туристичним напрямком, Ватикан приймає близько п’яти мільйонів відвідувачів на рік. Але це число звучить не так шалено як той факт, що іноді місто відвідує до 20 000 відвідувачів в день. Це приблизно в 20 разів більше за все його населення!

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий