fbpx
Цінні практичні навички

5 цінних навичок, які не потребують наявності таланту

Мало що може зупинити талановиту людину від досягнення поставлених цілей. Однак дослідники встановили, що успіх залежить не тільки від таланту. Вірніше, він часто зовсім від нього не залежить.

Крім природніх дарувань, є ще декілька якостей, які сприяють досягненню успіху в будь-якій сфері діяльності. У цій статті ми розповімо вам про декілька таких цінних навиків.

1. Пунктуальність і економія часу

Ситуації бувають різні, тому не завжди виходить приходити вчасно на роботу чи на зустріч. І в цьому немає нічого поганого – все-таки не даремно людство придумало спеціальне слово «запізнився». Буває. Однак експерт з тайм-менеджменту Діана ДеЛонзор (Diana DeLonzor) не радить робити з цього звичку.

Вона дійшла висновку, що люди, які вічно спізнюються, як правило, страждають від прокрастинації. Так, відкладання справ на потім може виявитися корисною, але частіше за все така поведінка викликає лише проблеми з самоконтролем і зосередженістю.

У своєму дослідженні Діана зазначає, що від звички приходити невчасно бажає позбутися кожен, у кого вона є. Приходячи на роботу вчасно, ви резервуєте час на виконання корисних справ з ранку – це той момент, коли продуктивність більшості людей знаходиться на своєму піку. Це дозволяє зробити більше завдань за менший проміжок часу.

Джейсон Фрід (Jason Fried), один із засновників Basecamp, стверджує, коли людина відводить менше часу на роботу, вона уважніше до неї відноситься і зосереджує зусилля на тому, що по-справжньому важливо.

2. Працьовитість і посидючість

Щоб добре опанувати будь-який навик, потрібно витратити на його вдосконалення певну кількість часу. Малкольм Гладуелл, журналіст і соціолог, у книзі Outliers пише, що цей поріг становить 10 000 годин. Як приклад він наводить Білла Гейтса, який дні і ночі безперервно просиджував в комп’ютерному класі. У підсумку після невтомної роботи з обчислювальною технікою він заснував компанію Microsoft.

При цьому треба розуміти, на що витрачається цей час. Якщо будете грати на фортепіано лише собачий вальс, то навряд чи вас запросять до консерваторії. Бездумне повторення одного і того ж завдання підриває впевненість у власних силах і викликає нудьгу, тому, займаючись роботою, намагайтеся розважити себе, придумати (де це можливо і не заборонено) оригінальне, але ефективне рішення.

3. Комунікативність

Президент консалтингової компанії The Table Group Патрік Ленсіоні (Patrick Lencioni) описує три «чесноти ідеального командного гравця»: націленість на успіх всього колективу; бажання робити все можливе на благо команди; ефективну взаємодію з партнерами.

У людей різні бажання, характери, підходи до роботи. Хороший командний гравець знає, як використовувати ці відмінності на благо колективу, він знає, як просити людей про щось, як з ними спілкуватися. Злагоджена команда розробки рухається вперед набагато швидше.

4. Енергійність

Всі ми не раз чули, наскільки важливо займатися спортом і правильно харчуватися. Говорять про це всі, однак такі очевидні і базові речі дійсно забезпечують наш організм необхідною енергією.

Тоні Роббінс, американський письменник і підприємець, що займається темою саморозвитку, вважає основними джерелами енергії кисень і воду. Легені і лімфатична система відповідають за процеси обміну речовин і очищення організму. Правильне – не поверхове – дихання залежить від з’їденої їжі, кількості випитої рідини, вправ і вміння управляти стресом. Зміцнити легені, серце і судини допомагають регулярні аеробні навантаження, такі як біг і їзда на велосипеді.

Завдяки воді організм одержує поживні речовини і позбавляється від шкідливих часток. Щодня слід випивати близько двох літрів води і частіше вживати продукти з високим вмістом рідини, особливо фрукти та овочі.

Таким чином, здорове харчування і свіже повітря дозволяють підкріпити вашу розумову активність, що ніколи не буде зайвим при написанні коду.

5. Навчання

Історик Юваль Харари (Yuval Harari) у своїй новій книзі про штучний інтелект стверджує, що в найближчому майбутньому основну роботу виконуватимуть машини. Тому ніхто не буде знати, що вивчати в університеті, бо невідомо, які навички нам знадобляться. Проте Харари зазначає, що основним умінням все ж залишиться здатність до навчання, тому потрібно використовувати будь-яку можливість дізнатися щось нове.

Світ технологій стрімко змінюється, тому ми все намагаємося постійно вчитися. З цієї причини керівникам варто заохочувати самоосвіту працівників, а по можливості навіть виділяти додатковий час на саморозвиток.

Вміння постійно навчатися і підвищувати свою кваліфікацію, завжди буде однією з головних навичок. Сучасний світ стрімко змінюється, тому необхідно старатися йти з ним нога у ногу, і тримати руку на пульсі змін.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest