fbpx
Життя в Європі і в Україні

5 простих речей, які для європейців розкіш, а в Україні їх може собі дозволити кожен

В Україні часто люблять поговорити про те, як добре живеться в Європі. І зарплати там вищі, і продукти видають безкоштовно, і навіть продавці в магазинах посміхаються.

А якщо ми вам скажемо, що є речі, які для нас набагато доступніші, ніж для середньостатистичного європейця? Здивовані? Читайте далі.

1. Ванна

Навіть у маленькій і скромній однокімнатній квартирі площею 30 квадратних метрів спокійненько може вміститися хороша ванна. А ось для європейця це швидше предмет розкоші.

Найчастіше в невеликих квартирах можна зустріти лише подобу душової кабінки або взагалі її відсутність. Просто підлогу, шторка і отвір для зливу води.

2. Тепло в квартирі

Згадайте свою квартиру в зимову пору року: як часто ви потерпаєте там від холоду? Звичайно, декілька разів на рік і ми скаржимося на холод, але у європейців з цим куди більше проблем. Так, зима у них не така сувора, але зате і в квартирах тропіки їм не влаштовують. У великих містах Іспанії, протягом робочого дня, опалення взагалі відключають.

3. Сучасні вікна

В середньостатистичній українській квартирі з ремонтом обов’язково будуть стояти пластикові вікна. Вони добре утримують тепло, не пропускають холодне повітря в квартиру, та й в цілому виглядають чистенько і акуратно.

А ось в Європі все не так просто: ви не можете просто взяти і поміняти вікна у своїй квартирі без узгодження. І аргументи на кшталт «це моя власність» не спрацюють. У Фінляндії навіть в хороших будинках після капітального ремонту вікна часто залишаються дерев’яними.

4. Швидкісний інтернет

Звичайно, ціни з роками стають все більш доступними, але за всіма дослідженнями вердикт один: інтернет в Україні коштує в рази дешевше, ніж у сусідів. Ось, наприклад, в Швеції за 10 мб/с треба викласти $24, а в Україні – лише $3-4.

5. Паркувальне місце

Ми звикли, що машину можна спокійно залишити біля під’їзду. Максимум – біля сусіднього будинку, якщо затримався на роботі і приїхав пізніше за решту сусідів. В Європі це зовсім не так. Є гроші на машину? Плати і за парковку. І нікого не цікавить, що ти ставиш її в себе біля дому.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest