fbpx
uk
Користь від занять йогою

5 головних переваг йоги для здоров’я

Йога – це одна з найпростіших форм вправ, які ви можете виконувати, щоб поліпшити своє здоров’я, а також стан розуму і тіла. Все, що вам знадобиться – килимок для йоги і зручний одяг.

Дослідження показують, що якщо ви почнете займатися цією древньою практикою, це позитивно вплине на здоров’я вашого мозку і серця, а також на витривалість і гнучкість тіла. І це всього лише декілька переваг, які дає нам йога.

Так що, якщо ви сумніваєтеся чи варто починати займатися йогою, ось п’ять причин, які вас мотивують.

1. Це зробить вас більш гнучкими

Якщо ви коли-небудь бачили, як люди займаються йогою, ви напевно помітили одну річ – вони досить гнучкі. Особливо ті, хто може виконувати вправи такі як «собака мордою вниз», нахил до ніг або поза натягу.

Це не означає, що ви обов’язково повинні бути гнучкими, щоб займатися йогою. Але якщо ви будете регулярно займатися і дотримуватися правил, ви помітите, що поступово гнучкість вашого тіла буде збільшуватися. І в кінцевому підсумку ви зможете приймати пози, які зараз здаються вам неможливими.

Складні пози йоги

На додаток до підвищення вашої гнучкості, ви помітите, що зникнуть болі, пов’язані з перенапруженням м’язів стегон і нижній частині спини, які виникають після тривалого сидіння за столом, а також ви зможете позбутися від згорблених плечей.

Завдяки гнучкості тіла ваша постава теж значно покращитися.

2. Більше сили і витривалості

Незважаючи на те, що духовні та трансформаційні переваги йоги самі по собі роблять цю практику корисною, не варто недооцінювати її ефективність в плані фізичної активності.

Деякі пози йоги допоможуть вам прийти у форму і залишатися в ній, підтягнути себе, контролювати свою вагу і знизити рівень стресу.

Згідно з дослідженням Американської ради з йоги, ті з учасників, які практикували хатха-йогу протягом 8 тижнів, збільшили свою м’язову масу і поліпшили свою фізичну силу (вони змогли виконувати більше віджимань і присідань на момент завершення дослідження).

Це не дивно для практикуючих йогу. Наприклад, звичайні пози, такі як поза з упором на всі кінцівки, також відома як «чатуранга», і поза човна – це вправи, які використовують власну вагу, що стимулює м’язи так само, як і планка або віджимання.

Різні пози йоги дозволяють вам розвивати фізичну силу, гнучкість і витривалість.

3. Зменшення рівня стресу

Коли ви займаєтеся йогою усвідомлено, вона може допомогти вам звільнити ваш розум і тіло, і подарувати відчуття єднання з собою.

Пози, які поєднують в собі вправи на розтяжку, контрольоване дихання і техніки релаксації, можуть допомогти вам знизити стрес, знизити артеріальний тиск і поліпшити роботу серця.

Заняття йогою на природі

4. Підвищення лібідо

Сексуальна активність поступово зменшується з віком. Що ж, дослідження показують, що йога може дати вам додатковий імпульс і підвищити ваше лібідо. Дослідження показали, що регулярна практика йоги підсилює лібідо, підвищує збудливість, збільшує кількість оргазмів і загальний рівень задоволення у жінок.

Чи є якась поза для цих цілей? Одна з публікацій в Harvard Health стверджує, що це «поза кобри».

На додаток до збільшення фізичної сили і гнучкості, зниження стресу і підвищення розумової активності йога також може допомогти вам налагодити ваш сон. За даними Гарвардської медичної школи, пацієнти з порушеннями сну поліпшили якість сну, займаючись йогою щодня протягом 8 тижнів.

5. Йога допоможе вам схуднути

Як і будь-яка інша форма вправ, йога може бути ефективним інструментом для схуднення. Незважаючи на те, що більшість занять йогою проходять не в такому швидкому темпі, як кардіо і HIIT-тренування, ви все одно спалюєте калорії, що призводить до зниження ваги.

Так як найбільш ефективний спосіб схуднути – це поєднання фізичної активності та здорового харчування, заняття йогою з певністю можна вважати інструментом для схуднення.

Йога пропонує нам відчутні переваги, які можуть вплинути на здоров’я і життя в цілому. І це всього лише декілька з цілого списку. Ці заняття піднімуть ваш настрій і допоможуть вам краще спати по ночах.

Чи є переваги йоги, які ви відкрили для себе і готові поділитися з нами? Пишіть в коментарях!

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий