fbpx
uk
Навязливі думки

5 параноїдальних думок, яким не варто довіряти

Параноя – це розлад мислення, яке зазвичай є симптомом якого-небудь психічного захворювання. Але нав’язливі негативні думки можуть виникнути і у будь-якої здорової людини, в період депресії або невпевненості в собі. При цьому, ви навіть і помітити не встигнете, як це почне суттєво ускладнювати вам життя.

Ось декілька токсичних переконань, яким не варто довіряти, і гнати такі думки від себе подалі.

1. Люди добрі зі мною, тільки коли їм щось від мене треба

Ніхто не може бути ввічливим зі мною просто так. Якщо хтось ставиться до мене добре, значить, він сподівається отримати від цього якусь вигоду. До будь-яких позитивних вчинків в мою сторону, не важливо, наскільки вони незначні, варто поставитися з підозрою. Люди не виявляють уваги до інших без причини.

Так, ми дійсно буваємо особливо ввічливі з людиною, якщо сподіваємося отримати від неї щось у відповідь – але це, скоріше, правило етикету, ніж лицемірство. І той факт, що хтось звернувся до вас з проханням після дружнього спілкування, не відміняє факт наявності щирої симпатії.

Навчіться вірити в те, що ви заслуговуєте захоплення, поваги і любові – це допоможе перестати шукати підступ в кожному доброзичливому жесті оточуючих.

2. Всі мене ненавидять

Той, хто страждає від цієї думки, твердо переконаний, що всі навколо, навіть сім’я і партнер, потай його ненавидять. Ніякі запевнення з боку інших людей не допомагають повірити, що це неправда. В результаті людина зовсім перестає ділитися своїми почуттями з оточуючими, щоб не бути для них ще більш дратівливим і неприємним персонажем.

Але сама ідея, що всі навколо можуть ненавидіти одну людину, звучить абсурдно, особливо якщо ця людина – не серійний вбивця або маніяк. Коли тебе долають подібні думки, спробуй їх раціоналізувати: запитай себе, чи є у інших людей реальний привід ставитися до тебе з неприязню, і яким чином це проявляється в їхній поведінці.

3. Я ніколи не буду достатньо хорошим

Абстрагуйтеся від оцінок і шукайте факти – це допоможе поглянути на ситуацію адекватно.

Такі думки часто переслідують перфекціоністів: що б вони не робили, цього завжди мало, аби почати справді себе поважати. Їм постійно здається, що до свого віку вони повинні були досягти більшого. Коли перед ними відкриваються нові можливості, вони ігнорують їх, паралізовані страхом невдачі.

Замість того щоб годинами міркувати про те, що ви повинні були сказати або зробити, скажіть собі, що зробили все, що могли в тій ситуації і в тих обставинах. Чого точно не можна робити тим, хто вічно незадоволений собою, – зупинятися.

Просто продовжуйте працювати, прагніть бути кращими, але не концентруйтеся на тому, що вам не завжди це вдається.

4. Мій партнер був би щасливішим без мене

Ця нав’язлива ідея часто виникає після сварок або докорів з боку коханої людини, хоча деколи для неї взагалі немає ніяких підстав – тільки відчуття власної нікчемності. Люди з психічними чи фізичними захворюваннями часто сприймають себе як тягар для сім’ї або партнера. Але правда в тому, що на світі не так вже й багато ідеально здорових в усіх відношеннях людей.

Майже в будь-якій сім’ї є проблеми, і це ще не означає, що партнери в них нещасливі. Кращий спосіб відмовитися від цих думок – перестати вирішувати за партнера. Ви не можете знати, що він думає і відчуває, як би вам цього не хотілося. Залиште йому право вибору, і добре, що зараз цей вибір – бути з вами разом.

5. Я ніколи не можу прийняти правильне рішення

Ще одна токсична думка, яка отруює життя багатьом з нас, – мій вибір завжди в результаті виявиться помилковим. Мої вчинки завжди ведуть до невдачі або, у всякому разі, не до надто хорошого результату. Всі погані події, які трапляються в житті, – теж результат мого неправильного вибору.

Таке переконання позбавляє людину волі, вона боїться брати відповідальність за своє життя і постійно шукає, на кого б її скинути. Постарайтеся звикнути, що помилки – частина будь-якого досвіду, і те, що ти не завжди можеш бути правим, – не привід передавати управління своїм життям в чужі руки.

Джерело: Heroine Magazine

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий