fbpx
uk
Найстаріші міста у Європі, які досі населені

5 найстаріших міст Європи, які варто відвідати

Прогулянка по будь-якій країні Європи – це як крок назад у часі. Тут знаходяться одні з найдавніших міст світу, засновані за сотні років до народження Христа. І на цих територіях, по сусідству з древніми руїнами і реліквіями, як і тисячі років тому, продовжують жити люди.

Для людей, що живуть у відносно молодих країнах, таких як Сполучені Штати або Австралія, дата їх заснування може здатися чимось неймовірним. Далі в статті ми познайомимо вас з п’ятьма найстаршими містами Європи, а також поділимося цікавими фактами з їхньої довгої і легендарної історії.

1. Кадіс (Іспанія)

Місто Кадіс в Іспанії

Кадіс – це старе портове місто на південному заході Іспанії, засноване фінікійцями в 1100 році до н.е. Цей народ прийшов сюди з регіону, в якому в наш час розташовані такі держави як Ліван, Сирія та Ізраїль.

Кажуть, що фінікійці винайшли сучасний алфавіт і були великими торговцями і рибалками. На території міста до цих пір продовжують знаходити безліч реліквій його древніх жителів.

Туристи можуть насолодитися тут прогулянкою між барвистими будиночками і викладеними кругляком вулицями, а також приголомшливими соборами, пляжами і декількома вражаючими замками.

2. Пловдив (Болгарія)

Місто Пловдив

Археологічні розкопки показали, що перші поселення в межах сучасного Пловдива датовані шостим тисячоліттям до н. е.

Місто було побудоване і продовжує розвиватися на семи сієнітових пагорбах (скеля, схожа на граніт), через що отримало відповідне прізвисько – “Місто семи пагорбів”.

Символ Пловдива – амфітеатр, один з найбільш добре збережених у світі, який і досі використовується для театральних вистав.

3. Лісабон (Португалія)

Лісабон - столиця Португалії

Вік столиці Португалії налічує щонайменше 2700 років, і частково причина цього в вигідному географічному положенні в гирлі річки Тежуш.

У місті збереглися кам’яні реліквії докельтского населення, і вважається, що першими корінними народами міста стали естрімнійці, які вели торгівлю з фінікійцями.

Одне з найбільш захоплюючих історичних місць Лісабона – собор 12-го століття, який є справжнім клондайком для історика. При проведенні археологічних досліджень виявилося, що собор був побудований на фундаменті мечеті, яка сама в свою чергу була побудована на фундаменті римських будівель.

В результаті вийшла захоплююча колекція артефактів з різних століть.

4. Задар (Хорватія)

Місто Задар у Хорватії

Найстаріше безперервно населене місто в Хорватії, Задар – місто з 3000-літньою історією і безліччю культурних пам’яток. Серце міста було побудовано навколо давньоримського форуму.

За свою довгу історію він не раз піддавався вторгненню, руйнуванню, розкраданню і спустошенням, і кожного разу його відновлювали, а з руїн місто виходило сильнішим і багатшим, ніж будь-коли. Тут знаходяться архіви, бібліотеки і музеї, в яких зберігаються історичні скарби.

Мабуть, найбільш унікальною пам’яткою Задара є його Морський Орган – набір перфорованих кам’яних сходів, що ведуть в море.

Коли вітер дме над океаном, система труб і свистків органу видає зітхання і звуки, які справляють майже гіпнотичний вплив на слухача.

5. Єреван (Вірменія)

Єреван - столиця Вірменії

Єреван – одне з найстаріших міст світу, яке постійно заселене з 4000 року до нашої ери.

Одним з найбільш цікавих і найцінніших археологічних артефактів міста є найстаріше в світі шкіряне взуття (5500-літній мокасин), знайдений в одній з вірменських печер.

Тут мандрівники можуть прогулятися в оточенні тисячолітньої історії і аромату вишуканої кави по-турецьки, якою можна насолодитися в затишних місцевих кафе на свіжому повітрі.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий