fbpx
uk
Правила самоізоляції на карантині

12 правил самоізоляції в епоху коронавірусу

Ситуація з карантином на всій території країни – це щось абсолютно нове для України. Але самоізоляція як ефективний спосіб одних людей вберегти себе від хвороби, а інших – не поширювати вірус серед оточуючих, не піддається сумніву ні вченими, ні лікарями, ні простими людьми.

Ось декілька правил самоізоляції, для вас і ваших близьких, які варто взяти на озброєння в епоху коронавірусу:

1. Прогулянки дозволені, але строго без контактів з людьми.

2. На вулицю потрібно ходити в рукавичках, якщо погода дозволяє. Якщо виходиш на вулицю, треба взяти з собою гель-антисептик (санітайзер). Лице руками не чіпати. Якщо дуже треба – тільки після обробки долонь антисенптиком.

3. Віддавати перевагу ліфту перед сходами. Коли ми ходимо по сходах, то весь час чіпаємо перила, а в ліфті треба натиснути тільки одну кнопку, причому можна ліктем. Але в ліфт з іншими людьми не заходити і до себе не пускати.

4. На вулиці триматися від людей на відстані мінімум двох метрів.

5. Перед входом в громадське приміщення варто двадцять разів подумати, чи треба воно вам, а потім надягати маску. Це захист оточуючих, повага до їх страхів і просто хороший приклад.

6. Дозволені поїздки на особистій машині за місто з безконтактної заправкою (зараз буде актуально, коли почнеться справжня весна). Таксі варто користуватися лише в крайніх випадках.

7. Про громадський транспорт забудьте взагалі.

8. Після повернення перед входом додому, потрібно обробити руки антисептиком.

9. Після того як зайдете додому – треба зразу ж йти в ванну і мити милом руки і (можна не милом) лице. Руки – не менше 20 секунд.

10. Вдома ніяких обмежень немає. Тільки в вуличному одязі ходити точно не треба.

11. Ні з ким не зустрічатися, нікого не цілувати, не обіймати. Не кликати гостей і не ходити в гості. Можна хіба що скайп-вечірку влаштувати ))

12. Навчання – онлайн. Спорт – вдома (зарядка, планка, йога, масаж один одному). Сон – по режиму. Є велика небезпека почати жити, як на новорічних канікулах: колобродити всю ніч, відсипатися вдень. Пам’ятайте, що здоровий сон зміцнює імунітет, а нездоровий не тільки б’є по імунітету, але й сильно підвищує тривожність і знижує стійкість до стресу.

Дотримуйтеся цих рекомендацій самі і діліться з друзями!

Джерело: телеграм-канал «Федіатрія».

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий