fbpx
Складні життєві ситуації, до яких треба бути готовим

10 складних життєвих ситуацій, до яких повинен бути готовий кожен з нас

Злети і падіння, дощ і ясна погода, радість і печаль, день і ніч – так люди описують своє життя: низка подій, іноді веселих, іноді повних печалі і страждань. Що ж життя дійсно таке.

У житті буває багато ситуацій, які ми можемо назвати важкими. Мудра людина завжди готова до того, що труднощі можуть виникнути на її шляху. Якщо ви зможете підготуватися до цих часів, це значно поліпшить якість вашого життя. Бути готовим зустріти будь-які виклики – ось що означає вчитися і розвиватися.

Нижче ми обговоримо, як краще справлятися, з деякими складними ситуаціями, з якими рано чи пізно може зіткнутися у своєму житті кожен з нас.

1. Криза чверті життя і криза середнього віку

З віком ми змінюємося як фізично, так і розумово. У процесі дорослішання наступають моменти, коли ми намагаємося знайти відповіді про зміни, що відбуваються з нами і навколо нас. Після підліткового віку, між 20 і 30 роками, ми намагаємося якомога вдаліше вписуватися в навколишнє суспільство.

Деяким з нас може бути важко впоратися з цим перехідним періодом, який називають «кризою чверті життя». Сум’яття і тиск ззовні призводять до того, що людина може опинитися в глибокій депресії або навіть почати шкодити собі.

Трохи пізніше настає ще одна схожа фаза, яку називають «кризою середнього віку», вона характерна для людей 40-50 років. Саме в цьому віці ми починаємо по-справжньому відчувати свою смертність. Це час, коли нам доводиться мати справу з великою кількістю змін, з якими найчастіше дуже важко впоратися.

Єдиний спосіб пережити ці часи – прийняти неминучість цих змін і змиритися з ними.

2. Розставання

У житті буває все – і любов, і розлука. І само собою, розставання наносять нам рани. Коли вся ця любов перетворюється в набір неймовірно сумних почуттів, з цим дуже важко впоратися.

Що робити після розриву? Прийміть те, що це сталося це не просто так, а з певної причини, займіть свій розум чимось продуктивним і знайте, що любов знову до вас прийде. Біль вщухне. Постарайтеся перетворити біль в мотивацію, щоб змінити своє життя на краще. Можна банально записатися в спортзал і прожити цей час з користю.

3. Втрата друзів

Як соціальні істоти, ми шукаємо любові і дружби. Це найважливіші аспекти нашого життя. Ми просто не можемо обійтися без друзів, тому що ми не створені для того, щоб виживати поодинці.

Ми шукаємо друзів, які допомагають нам зростати, і намагаємося утримати їх поруч. Тому втрату друзів буває дуже складно пережити. Відмова від дружби і адаптація до нових людей, після того, як ви розпрощалися з тими, кого любили, може бути складним завданням.

Але люди приходять і йдуть. Це ще одна неминуча правда життя. Звичайно, кожен з нас натикався в інтернеті на подібні слова – «Ті, хто хоче залишитися у вашому житті, знайдуть способи зробити це», і це правда.

Не бійтеся відпускати людей, які не хочуть бути поруч, і не бійтеся вітати нових людей у ​​своєму житті.

4. Невдачі і провали

Звичайно, дуже важко, коли ви стикаєтеся з невдачами. Це складно на багатьох рівнях. Неможливість досягти цілей, заради яких ви так старанно працювали, почуття власної нікчемності та інші негативні реакції на невдачі – все це дуже важко переживати.

Але знову ж таки, ми чули і читали безліч історій успіху, який прийшов слідом за невдачею, розповідей про те, до чого можуть призвести терпіння і наполегливість. Тобто в період невдач найкраще заспокоїтися і знайти натхнення, а в підсумку ви зможете домогтися успіху.

5. Розлучення

Щоб бути щасливим у шлюбі, потрібно докласти чимало зусиль. Думаю, що кожен з вас бував свідком того, як шлюб людей руйнувався, багато хто чув історії або навіть відчував, наскільки складний цей перехідний період в житті сім’ї. На жаль, деяким з нас, можливо, доведеться пережити цей жахливий досвід.

Так, розлучення – це не найприємніше в житті. І нікому б не сподобалося звертатися до адвоката зі шлюборозлучних процесів, але якщо шлюб не працює, то розрив стосунків – найкращий варіант. Це відкриває двері для позитивних змін в житті. І саме такий настрій допоможе зберегти правильне ставлення до життя після розлучення.

6. Втрата роботи

Втрата роботи може мати руйнівні наслідки. І повірте мені, немає більш важкого часу, ніж той, коли ви і ваша сім’я живете впроголодь.

Отже, що робити після втрати роботи? В такий момент життя, ви можете відчути, що немає ніякої надії. Будьте сильні і постарайтеся знайти іншу роботу, можливо кращу за попередню. Зберігайте спокій і продовжуйте діяти.

7. Старіння

Можливо, ви чули історію про Будду і про те, як він встав на шлях просвітлення; він бачив негаразди в житті людей, від яких він хотів знайти ліки. Справа в тому, що старіння, безумовно, складно прийняти, але від цього не втечеш. Сиве волосся, зморшки, погіршення здоров’я, неможливість робити те, що ви колись робили з колишньою легкістю, – ось деякі з тих речей, до яких доводиться пристосовуватися з віком.

Не секрет, що фонтану вічної молодості не існує. І чим довше ми проживемо, тим більш старими ми станемо. Отже, краще, що можна зробити, – це заздалегідь спланувати свою старість, якщо не хочете, щоб це стало для вас проблемою. Саме тому деякі розумні люди придумали такі речі як пенсія і накопичувальні рахунки.

8. Травми або хвороби

Незалежно від того, які запобіжні заходи ми приймаємо, в житті можуть статися нещасні випадки, ми можемо захворіти або отримати жахливі травми. Однак це не повинно заважати нам, потрібно бути обережними і намагатися вести здоровий спосіб життя.

Відновлення після травм – один з найважчих моментів, через який доводиться проходити людині. А навчитися жити зі змінами в своєму тілі і в здібностях – це дуже серйозне емоційне і фізичне випробування. Це може стати переломним моментом.

Знову ж таки, правильне ставлення до життя – ключ до того, щоб впоратися з подібними етапами. Часом довгий шлях до одужання можна скрасити іншими видами діяльності, навіть якщо вони не полегшують перебіг хвороби. Наприклад, були люди, хворі на рак, які писали великі романи прямо на лікарняному ліжку. Якщо у вас буде бажання і сила волі – ви знайдете, чим зайнятися.

9. Втрата всього, що у вас є, через стихійне лихо

Стихійне лихо – найжахливіше, що може статися з людиною. Під час таких подій люди можуть втратити найближчих людей, а також все своє майно, і навіть будинок: це дуже травмуючий життєвий досвід. Але навіть після цього можна стати на ноги.

Люди досить стійкі істоти, і навіть опустившись на саме дно, вони можуть відштовхнутися і почати все спочатку. Факт того, що ви пережили це, є достатньою підставою вважати, що вам дали другий шанс. Все, що ми можемо зробити після землетрусів, ураганів і цунамі, – це допомагати один одному і постаратися знайти надію, навіть якщо знаходимося в стані відчаю.

10. Смерть близької людини

Смерть – це те єдине, що вже не виправити. Це може статися з ким завгодно, коли завгодно. З переживаннями, які вона приносить, завжди важко впоратися. Втрата близьких, необхідність жити без них – це найжахливіші зміни, через які можна пройти.

Зазвичай говорять про п’ять стадій горя: заперечення, гнів, депресія, торг і прийняття, але у різних людей все проходить по-різному. Деяким з нас може знадобитися дуже багато часу, щоб досягти стадії прийняття.

Смерть неминуче приносить горе, тому горе – це правильна реакція, але краще, що ми можемо зробити, щоб вшанувати пам’ять дорогої нам людини – це прийняти факт цієї смерті і рухатися далі, як тільки ми зможемо це зробити. А в пам’ять про того, хто був вам дорогий, можна посадити дерево.

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest