fbpx
Жовтневий настрій або Нотатки про осінь

Жовтневий настрій

Середина осені – це напевне найкращий час у році. В плані колориту, мінливості настроїв, і тієї особливої колірної феєрії, яка перетворює кожен листок на свято.

Дивно, що осінь чомусь асоціюється здебільшого з сумом і меланхолією. Так ніби в легкому нальоті меланхолії є щось погане. І ніби спогади про літо не можуть приносити такого ж задоволення, як і саме проживання цього ж літа. 

Коли за вікном дощі, достатньо заплющити очі, щоб зрозуміти – і в середині літа, і в середині осені, краплі дощу звучать однаково. 

Осінь буває такою ж різною як і кожен з нас. Поки хтось зосереджено пробивається через натовп перехожих, інший з нетерпінням виглядає в цьому натовпі дівчину, яку запросив на побачення. Хтось нервово збиває ногою опале листя посеред дороги, а хтось спостерігає за тим, як захоплено вітер водить з ним хороводи. Хтось ховає замерзлі руки у кишені, а хтось зігріває їх чашкою гарячого глінтвейну з корицею. 

Туман стає зовсім не скучний, коли вечірні ліхтарі починають малювати по ньому узори своїми променями. А калюжі на вулицях перетворюються на яскравий фестиваль, якщо запускаєш по них з дітьми кораблики. 

Повітря в жовтні і солодке, і з гірчинкою одночасно. Останній зухвалий радісний сплеск перед обличчям нової холоднечі. А гарячий чай з лимоном і медом пахне так, що цей аромат хочеться взяти з собою, сховати у внутрішню кишеню і витягувати тоді, коли стає холодно.

Восени слова особливо легко лягають в римовані рядки. Випадковості вже не здаються випадковими. І не завжди потрібно задумуватися над тим, що вже минуло. Бо попереду народжуються нові смисли.

Осінь може бути як сумною, так і чарівною водночас. Все залежить від того, якою саме тобі хотілося б її бачити.

Володимир Федоричак
Володимир Федоричак
Амбасадор здорового глузду, недофотограф, книгоголік і просто іронічний хлопець.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest