fbpx
uk
Шнобелівська премія 2019

Шнобелівська премія 2019: брудні гроші, лікування піцою та намагнічені таргани

Наука – штука здебільшого серйозна. Але це не означає, що самі вчені завжди займаються речами виключно нудними. Тому, в 1991 році була заснована Шнобелівська премія, яку вручають за досягнення, що змушують людей спочатку засміятися, а потім задуматися.

Протягом 28 років Шнобелівська премія присуджується реальним вченим, за реальні дослідження, які публікуються в справжніх наукових журналах. Просто вони повинні бути незвичайними, дивними, смішними чи навіть абсурдними. Адже при цьому вони все одно досягають важливої ​​мети – привернути увагу людей до науки, і підігріти їхній інтерес.

Урочисте нагородження щорічно проходить в середині вересня, в Гарвардському університеті. В якості нагороди лауреати Шнобелівської премії можуть отримати медаль з фольги або кілька трильйонів зімбабвійських доларів (нагорода змінюється з року в рік). Важливий момент: нагороду вручають справжні лауреати Нобелівської премії.

Урочисте вручення Шнобелівської премії

Вам вже напевно цікаво, хто переміг в цьому році? Ось список переможців Шнобелівської премії 2019, які стали щасливими володарями пластикового стаканчика і 10 трильйонів зімбабвійських доларів кожен:

  • Економіка. Команда вчених з Нідерландів і Туреччини, за пошук відповіді на питання, гроші якої країни переносять найбільше бактерій. «Найбруднішими грошима» виявилася валюта Румунії.
  • Хімія. Японські вчені, які вивчили, який обсяг слини виробляє типова п’ятирічна дитина за один день. Виявилося: приблизно півлітра.
  • Фізика. А ви знаєте, чому австралійські вомбати какають квадратними какашками? Відповідь знайшли вчені з США. Вся справа в особливій формі кишечника, а кубічна форма допомагає запобігти його скочуванню по схилах.
  • Медицина. За підтвердження теорії, що піца, приготована в Італії, може захистити від хвороб серця і раку травної системи.
  • Анатомія. Дослідники з Університету Тулузи (Франція), які досліджували температуру яєчок французьких листонош. Виявляється, коли суб’єкт носить одяг, ліве стає теплішим за праве.
  • Біологія. У цій номінації премію заслужили китайські вчені, які виявили, що мертві намагнічені таргани, відрізняються своїми властивостями від живих.
  • Інженерія. Тут поза конкуренцією виявився схожий на посудомийну машину апарат для зміни підгузників у дітей, який винайшов інженер з Ірану.
  • Премія миру. Команда британсько-сінгапурських дослідників отримали її за спробу всебічно оцінити рівень психологічного задоволення людини, коли вона чеше себе в різних місцях.

Наше щире привітання (і співчуття) всім переможцям. Будь ласка, не зупиняйтеся, ваш труд важливий для всіх нас 🙂

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий