fbpx
"11.22.63" - роман Стівена Кінга

“11/22/63” Стівена Кінга – про подорожі в часі, кохання і минуле, яке не хоче мінятися

“11/22/63” Стівена Кінга, я прочитав ще декілька років тому. Але інколи, в ще поки теплі осінні вечори, приходить думка, що ділитися рекомендаціями хороших книжок ніколи не пізно. Як і не пізно розказувати цікаві історії старому другу, з яким давно не бачився.

Якщо коротко, то “11.22.63” це роман про мандрівника у часі, котрий хоче відвернути вбивство Джона Ф. Кеннеді. Що сталося в процесі і чим все закінчилося? У вас буде майже 900 сторінок, щоб про це дізнатися )

Я не буду писати банальщини про психологізм, атмосферу, чи деталізувати сюжет. І так само не буду порівнювати роман з іншими творами Кінга. Скажу лише, що це одна з найкращих книжок, які я прочитав в своєму житті.

Історії, які залишали після себе такий післясмак, я мабуть міг би перерахувати на пальцях однієї руки.

Щоб отримати cправжнє задоволення від читання, дуже важливо зрозуміти глибинну суть. Знайти серед декількох переплетених між собою шарів смислів, які закладає в роман автор, той, який резонує саме з тобою.

Бо “11.22.63” це не просто історія про подорожі в часі. Це історія про речі, які стоять понад часом. Історія про бажання міняти реальність, і розуміння ціни, яку за це прийдеться заплатити. Історія про відносність добра і зла. Історія про життя і про кохання, яке дає цьому життю сенс.

В романі реалізму більше, ніж фантастики. І це поступово втягує, невловимо обволікає переживаннями, проймає емпатією до героїв так, немов читаєш чийсь старий щоденник, знайдений у таємному сховку.

Це напевне навіть жорстоко – робити персонажів настільки живими, і не обривати при цьому їх історії десь на середині, а доводити читача до самого кінця. Нехай логічного і очікуваного, але …

Фінал – це найсильніше, що є в цій книжці. Надзвичайно сильний і емоційний, хоча і з гірким післясмаком. Рідко коли буває так, що на душі стає і весело, і сумно водночас.

Хоча навряд чи можна було б закінчити цю історію краще.

Це одна з тих книжок, які безумовно мають бути прочитані.

Volodymyr Fedorychak
Volodymyr Fedorychak
Амбасадор здорового глузду, недофотограф, книгоголік і просто іронічний хлопець.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest