fbpx
uk
Інвестиції в себе

11 способів інвестувати в себе, щоб зробити своє майбутнє кращим

«Інвестуйте в себе» – це порада, яку дасть вам будь-яка успішна людина, якщо ви захочете дізнатися у неї, як змінити своє життя. Як сказав Уоррен Баффет, один з найвідоміших інвесторів у світі – «найкраща інвестиція, яку ви можете зробити, це інвестиція в себе».

Удосконалюючи свої таланти, навички та здібності, ви інвестуєте в те, що у вас завжди буде; ніхто не зможе обкласти ці навички податком або відняти їх у вас. Ринки можуть впасти, акції та облігації можуть бути втрачені, майно може згоріти, однак ваші знання – це чудовий актив, який з вами назавжди.

Витрачайте час на те, щоб інвестувати в себе, адже від цього безпосередньо залежить ваше майбутнє. У цій статті ми зібрали 11 способів як це зробити, щоб зробити своє життя кращим.

1. Управляйте своїм часом

Час – це найцінніше, що у нас є, тому постарайтеся розпоряджатися ним максимально ефективно. Намагайтеся записувати все, що ви робили протягом дня. І кожен вечір перевіряйте свої записи.

Вас може здивувати, скільки часу ви проводите, безцільно гортаючи записи в Twitter, читаючи обговорення в Reddit, валяючись в ліжку або просто мріючи на ходу. Але після того, як ви зрозумієте, як проводите час, вам буде простіше його контролювати, і ви зможете скласти план дій, щоб займатися саме тим, що для вас дійсно важливо.

2. Вибирайте друзів з розумом

Згідно числу Данбара, у кожної людини в є приблизно 5 найближчих друзів. Не потрібні наукові дослідження щоб зрозуміти, що вплив людей, з якими ви проводите час, на ваш розвиток як особистості дуже великий.

Якою б не була ваша мета в житті – стати багатим, щасливим, сильним, позитивним чи більш продуктивним – знайдіть людей, які поділяють ваші прагнення і теж інвестують в своє життя.

З іншого боку, якщо ви регулярно проводите час з людьми, чиї якості і дії суперечать вашим цілям, постарайтеся скорочувати час вашого спілкування, звичайно, зберігаючи при цьому ввічливість.

3. Читайте книги

Успішні люди багато читають. Білл Гейтс, Уоррен Баффет – дві найбагатших людини в світі, проводять кілька годин на день за читанням.

Зробіть це вашою звичкою. Читання змінить ваше сприйняття світу в кращу сторону, вам стануть доступні ідеї видатних письменників і мислителів за всю історію, ви покращите свої навички критичного мислення, а також зможете генерувати все більше нових ідей.

Читання книжок

Щоб читати, не потрібно витрачати багато грошей, а якщо скористатися бібліотекою, це можна робити абсолютно безкоштовно. Тим більше, зараз величезний вибір електронних книг. Ви можете сказати, що у вас немає часу, тоді скористайтеся аудіокнигами. Це чудовий спосіб розширювати свої пізнання по дорозі на роботу або під час прибирання вдома.

4. Подорожуйте

Подорожі роблять вашу душу ширшою, тому виділяйте час і гроші, щоб подорожувати якомога частіше. Замість того, щоб витрачати гроші на речі, які зіпсуються або зносяться, прибережіть їх, щоб накопичити побільше спогадів, які будуть з вами все життя.

Подорож – це чудовий спосіб втекти від повсякденного життя, познайомитися з новими стравами, культурами і мовами. Знайомство з новими людьми і можливість познайомитися з їх історіями дозволять вам змінити свої погляди на життя. Після цього ви будете розглядати подорожі як інвестицію, а не як зайві витрати.

5. Зосередьтеся на здоров’ї

Правильне харчування і фізичні навантаження – це саме ті зміни, які просто необхідні у вашому житті. Це поліпшить ваше здоров’я, а значить, у вас буде набагато менше проблем в старості.

Здоровий спосіб життя

Якщо вам дійсно потрібно зосередитися на якомусь одному аспекті, щоб стати здоровішим, почніть з продуктів, які ви вживаєте. Ось що, ви можете зробити:

  • Замініть солодкі лимонади і соки на воду, щоб зменшити кількість споживаних калорій;
  • Замініть солоні або надто солодкі снеки фруктами;
  • Більше ходіть і там, де це, можливо, піднімайтеся по сходах;
  • Готуйте корисні страви вдома і беріть їх з собою на роботу, це величезний внесок у ваше здоров’я (а також економить вам гроші!).

6. Контролюйте свої гроші

Гроші – один з найважливіших ресурсів для життя. Привівши в порядок свої витрати і доходи, ви зможете краще контролювати свої фінанси. Якщо у вас є борги, то вашим головним пріоритетом повинно стати прагнення позбутися їх позбутися. Складіть графік погашення цих боргів, оскільки поки ви не розберетеся з цим, зароблені вами гроші не будуть по-справжньому вашими.

Заощадивши гроші, ви можете почати свій власний бізнес або просто зберегти їх, щоб відчувати фінансову стабільність. Відсутність боргів і наявність накопичень зменшить стрес у вашому житті, ви станете більш спокійним, ваш сон нормалізується.

7. Освоюйте нові навички

Якщо у вас немає коштів, щоб оплачувати заняття, семінари або практикуми, щоб освоїти нові навички, не хвилюйтеся. В наш час є багато способів отримувати знання безкоштовно.

Знайдіть безкоштовні семінари, уроки або майстер-класи, розширюйте свої знання і вміння. Це дасть вам можливість знаходитися поряд з однодумцями, а також допоможе вам як в особистому житті, так і в кар’єрі.

Нові навики

Ось деякі безкоштовні джерела знань:

  • Книги;
  • Подкасти;
  • Спеціалізовані блоги;
  • Відео на YouTube і т. д.

8. Кидайте собі виклики і ставте перед собою важкі завдання

Людська природа така, що ми намагаємося уникати складних завдань і викликів, навіть якщо розуміємо, що це принесло б користь. Тому зробіть зусилля і спробуйте змінити спосіб мислення, кидайте собі виклики частіше.

Цілком природно відчувати себе некомфортно, пробуючи щось нове. Але впевненість в собі, яку ви набудете, і вигода, яку ви отримаєте від цього, варті того. Розглядайте цей дискомфорт як щось позитивне, тому що це означає, що ви ризикуєте і виходите за межі своєї зони комфорту.

9. Слідкуйте за своєю зовнішністю

Зверніть увагу на свою зовнішність і догляд за собою. Ви повинні займатися цим, перш за все для себе, а не заради схвалення з боку інших людей, хоча це і може допомогти вам налагодити певні зв’язки. Якщо ви будете добре одягатися і доглядати за собою, ви станете щасливіше і продемонструєте, що схильні до дисципліни і організованості.

Зрозумійте, я не говорю про покупку дизайнерського одягу. Просто, намагайтеся добре підбирати одяг, слідкувати за його чистотою, бритися, розчісувати волосся, дотримуватися правил гігієни та утримуватися від того, щоб сутулитися або кусати нігті. Ви будете почувати себе відмінно.

10. Висипайтеся і вставайте раніше

Вміння лягати спати і вставати раніше – це риса, притаманна переважній більшості успішних людей. Це дозволяє вам стати більш продуктивним, насолоджуватися спокоєм вранці, неспішно снідати (а це найважливіший прийом їжі), уникати суєти, скорочувати час на поїздку до роботи, займатися спортом на початку дня і мати більше енергії.

Ранкове пробудження

11. Вивчайте мови

Я вважаю, що кожен повинен вивчити ще одну мову, а можливо і декілька. Знання другої мови дає вам великі переваги. Це дає вам уявлення про іншу культуру і дозволяє більше насолоджуватися подорожами. Це також допомагає розвивати ваш мозок, при цьому досить унікальним способом.

Білінгвальність робить вас більш цінним працівником, а це значить, що ви стаєте більш цінним для роботодавців. Було доведено, що робота над такими навичками запобігає розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Плюс це робить вас більш цікавою людиною. Тим більше, що зараз вивчення іноземних мов є доступним як ніколи раніше.

Інвестиції в себе не завжди пов’язані з грошима. Йдеться про те, щоб просто ставати кращим. Подумайте, що ще ви можете зробити, щоб інвестувати в себе? Що допоможе вам добитися успіху в житті і поліпшити ваше майбутнє?

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий