fbpx
uk
Друзі в Фейсбук

Дослідження: друзі в Facebook не є вашими друзями в реальному житті

Нове дослідження Оксфордського університету відповідає на питання, чому ми повинні не просто називати когось другом, а уточнювати, що ця людина – наш «друг з Facebook».

Професор Робін Данбар вивчив стосунки між друзями у соціальній мережі і реальними друзями і виявив, що лише 14 людей з 150 друзів середньостатистичного користувача Facebook відчувають до такого користувача симпатію в реальному житті. «Близькими» і зовсім можна назвати не більше п’яти людей.

Також дослідження показало, що кількість друзів в Facebook сильно залежить від віку користувача, що відображає відмінності між тим, як використовують соціальні мережі підлітки і дорослі.

У групи досліджуваних респондентів у віці від 18 до 24 років, в середньому налічувалося 282 «друга», що вище, ніж загальний середній показник в 150 «друзів».

Данбар пояснює це тим, що «в порівнянні з дорослими, діти менш вибірково підходять до визначення дружби», і що соціальні мережі «як правило, заохочують безладне «додавання в друзі» практично незнайомих людей (Х дружить з Y. Чому б не додати його в друзі?) ».

Користувачі з набагато більшою кількістю друзів можуть порахувати, що у них безумовно має бути більше близьких друзів. Однак Данбар зазначає, що дана тенденція може бути застосована і до такої категорії користувачів:

«Респонденти з надзвичайно великими мережами контактів, як правило, все одно не мали більше близьких друзів. Вони швидше більш вільно ставилися до визначення дружби, додаючи в друзі не тільки приятелів, але і випадкових знайомих, оскільки більшість соціальних мереж не дозволяє якимось чином розділяти ці категорії».

За словами професора «дружні відносини природним чином «гаснуть»при відсутності контакту, і соціальні мережі цілком здатні допомогти уповільнити швидкість такого згасання.

Однак не сподівайтеся, що одного лише Facebook достатньо для того, щоб зберегти дружбу. За словами вченого, дуже важливо не забувати про зустрічі в реальному світі для зміцнення дружби.

«З огляду на те, що зазвичай люди вважають взаємодію через цифрові медіа менш приємною, ніж спілкування віч-на-віч, необхідні періодичні реальні зустрічі, які дозволять не втратити дружні відносини і не перетворитися в один прекрасний момент з хороших друзів в просто знайомих».

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий