fbpx
uk
Що таке додаток "Дія" і для чого він потрібен

Додаток “Дія”: все, що вам потрібно про нього знати

Якщо ви хоча б трохи слідкуєте за новинами, то не могли не чути про мобільний додаток «Дія», розроблений Міністерством цифрової трансформації України. В його основі лежить концепція «держава в смартфоні», метою реалізації якої є надати громадянам України можливість користуватися усіма державними послугами з допомогою свого смартфону.

Скачати додаток «Дія» можна в Google Play і App Store, це абсолютно безкоштовно:

Дія
Дія
Price: To be announced

Зареєструватися в додатку «Дія» і пройти авторизацію можна за допомогою Bank ID, Mobile ID чи електронного цифрового підпису.

Після цього всі дані, доступ до яких передбачений розробниками, підтягуються в автоматичному режимі. І судячи по тому, які відгуки залишають користувачі, все працює досить добре. Користуватися ним дійсно просто, про юзабіліті розробники подбали.

Додаток "Дія" - відгуки користувачів

Давайте детальніше розберемося в тому, які можливості доступні після його встановлення.

Цифровий паспорт у додатку «Дія», посвідчення водія та інші документи

Основна фішка програми – можливість завжди мати під рукою цифрові копії важливих документів. В їх перелік входить eлектронний паспорт, електронне посвідчення водія та техпаспорт, цифровий закордонний паспорт і студентський квиток. Перелік доступних документів поступово розширується.

Рішенням уряду, цифровий паспорт у додатку «Дія» та інші документи, прирівнюються до паперових аналогів. Це найбільша перевага його використання, адже відпадає потреба носити оригінали з собою, а значить і мінімізується ризик їх загубити, що нерідко траплялося з багатьма з нас.

Цифровий паспорт, посвідчення водія та інші документи

Важливий момент: щоб дані з’явилися в додатку «Дія», у вас мають бути оформлені біометричні документи, тобто, внутрішній і закордонний паспорт з вбудованою ID-карткою.

Паспорт у смартфоні вже став реальністю. Оскільки цифрові документи мають таку ж юридичну силу як і паперові чи ID-картки, то і використовувати їх можна у всіх аналогічних випадках, коли є потреба у підтвердженні особи.

Список інших доступних можливостей, які стануть вам в нагоді

З кінця квітня у «Дії» з’явилась можливість оформити виплати з безробіття, без необхідності відвідувати державну службу зайнятості. Для отримання послуги потрібно лише заповнити онлайн-анкету, яка включає дані з переліку типових документів, після чого відправити заявку. Підтвердження про надання статусу безробітного, або сповіщення про необхідність доопрацювання чи відмову по заявці, буде отримано на електронну пошту або мобільний телефон.

Найближчим часом обіцяють реалізувати і цифрову прописку, щоб дані про реєстрацію місця проживання також підтягувалися в додатку. А через push-повідомлення кожен користувач буде оперативно дізнаватися про важливі нововведення.

Використання додатку «Дія» не тарифікується мобільними операторами. Для абонентів використаний при роботі з ним трафік є на 100% безлімітним і безплатним.

Під час презентації сервісу була заявлена чітка мета: протягом наступних трьох років зробити доступними в цифровому форматі всі державні послуги. А вже до кінця 2020 року користувачам стануть доступними ще декілька десятків з них.

Можливості додатку «Дія» і однойменного веб-порталу постійно розширюються, тому встановити його варто вже зараз, щоб бути в курсі всіх нововведень. Це дійсно корисний інструмент, який знадобиться кожному.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий