fbpx
Тварини названі на честь знаменитостей

12 рідкісних видів тварин, названих на честь знаменитостей

Щорічно вчені виявляють тисячі нових різновидів живих істот. Це означає, що завжди знайдеться декілька таких, про які ви ніколи не чули. А ще це означає, що дослідникам треба десь брати назви для усіх цих нових рідкісних видів.

Тож не дивно, що натхнення вчені нерідко черпають в світі шоу-бізнесу. Що цікаво, так це те, що між тваринами і знаменитостями, в честь яких вони названі, часто можна знайти цілком реальну подібність – як у зовнішності, так і в поведінці.

1. Риба Tosanoides obama і Барак Обама

Tosanoides obama фото

На честь колишнього президента США названо кілька різновидів тварин, але ця барвиста рифова рибка, що мешкає на батьківщині Барака – Гаваях, найновіша з них, виявлена в червні 2016 року.

Своє ім’я вона отримала не тільки як данину поваги до місця народження колишнього президента. Це єдина риба, яка мешкає виключно на території Національного морського пам’ятника заповідника, куди входять західні гавайські острови і навколишні води, який президент Обама розширив в серпні 2016 року.

2. Tylototriton anguliceps, або Клінгонський тритон

Tylototriton anguliceps фото

Виявлений в Таїланді, він своїм зовнішнім виглядом нагадав вченим членів інопланетної цивілізації гуманоїдів-воїнів зі знаменитої кіносаги «Зоряний шлях» (Star Trek).

3. Моль Neopalpa donaldtrumpi і Дональд Трамп

Моль Neopalpa donaldtrumpi фото

Президент США тільки вступив на посаду, але відразу удостоївся названої в свою честь істоти. Цей новий різновид молі було виявлено ​​при вивченні колекції зразків Музею ентомології Богарта, а свою назву вона отримала, як нескладно здогадатися, завдяки своїй «зачісці».

За іронією долі Neopalpa donaldtrumpi знаходиться на межі вимирання в Південній Каліфорнії, де сильно недолюблюють і самого Трампа.

4. Оса Aleiodes shakirae і Шакіра

Оса Aleiodes shakirae

Ця маленька оса довжиною всього 4-9 міліметрів була виявлена ​​в Східних Андах Еквадору і названа в честь колумбійської співачки Шакіри. «Що ж між ними спільного?» – запитаєте ви. Справа в тому, що Aleiodes shakirae – оса-паразит.

Вона відкладає свої яйця в тіло гусениці, яка згодом вмирає. В процесі цього природного трилера гусениця трясе і виляє «стегнами», що нагадало вченим коронні танцювальні рухи Шакіри.

5. Жук Agathidium vaderi і Дарт Вейдер

Жук Agathidium vaderi фото

Хай буде сила з цим рідкісним жуком, названим на честь головного лиходія кіносаги «Зоряні війни». Він мешкає в штаті Північна Кароліна і своїм блискучим панциром і великими очима нез’ясовно походить на батька Люка. А в якості захисту Agathidium vaderi згортається в кульку.

6. Креветка Leucothoe eltoni і Елтон Джон

Креветка Leucothoe eltoni фото

Крихітне ракоподібне було виявлено на коралових рифах Індонезії і Філіппін. Його відкривач так пояснює походження оригінальної назви: «Я назвав цей вид в честь сера Елтона Джона, бо слухав його музику в лабораторії протягом усієї своєї наукової кар’єри. А побачивши цю креветку з сильно збільшеними кінцівками в мікроскоп, я відразу згадав величезні черевики Елтона Джона з кліпу Pinball Wizard ».

7. Павук Eriovixia gryffindori

Павук Eriovixia gryffindori фото

Цей симпатичний маленький павучок знайдений в Індії. Вчені, що виявили невідомого павукоподібного, були великими шанувальниками Гаррі Поттера і не могли не помітити подібність зі знаменитим Капелюхом Гріффіндора. Павук моментально став зіркою інтернету, і навіть сама Джоан Роулінг схвалила його назву.

8. Кролик Sylvilagus palustris hefneri і Х’ю Хефнер

Sylvilagus palustris hefneri  фото

Цілком логічно, що знаменитий творець імперії зайчиків Playboy обзавівся названим на його честь зайчиком. Тезка Хефнера є різновидом болотних кроликів і мешкає на островах Флорида-Кіс. На жаль, тварина знаходиться на межі вимирання через урбанізацію островів, напади вуличних кішок і зіткнення з транспортом і може зникнути протягом найближчих 10 років.

9. Австралійський ґедзь Scaptia beyonceae і Бейонсе

Scaptia beyonceae фото

Ви мабуть вже здогадалися з фото – обоє такі блискучі, що можна осліпнути.

10. Краб-павук і Людина-павук

Колючий краб-павук, виявлений в Південній Флориді, був названий на честь актора Тобі Магуайра, який зіграв головну роль в трилогії «Людина-павук». Кажуть, що м’ясо цього краба дуже смачне, але він використовує своє «павуче чуття», щоб уникати промислового вилову.

11. Тарган Cirolana mercuryi і Фредді Меркьюрі

Тарган Cirolana mercuryi

Народжений на Занзібарі лідер групи Queen, мабуть, є головною знаменитістю архіпелагу. Тому не дивно, що виявлений там морський тарган був названий саме в його честь. Як і більшість ізоподів, тарган Меркьюрі має сім пар кінцівок і, цілком можливо, може виконувати танцювальні рухи, які б оцінив покійний Фредді.

12. Павук Aptostichus angelinajolieae і Анджеліна Джолі

Павук Aptostichus angelinajolieae фото

Нині багатодітна мати і філантроп, в часи бурхливої молодості Анджеліна славилася своєю любов’ю до всього моторошнуватого. Однак не це стало причиною того, що дослідник Джейсон Бонд вирішив назвати отруйного павука в її честь. За словами вченого, його надихнула робота Анджеліни в якості посла доброї волі для Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий